ısı Yalıtım Malzemeleri

ısı Yalıtım Malzemeleri

ısı Yalıtım Malzemeleri , Evlerde ve diğer mekanlarda istenilen ısı dengesini sağlamak için çeşitli araçlar kullanılarak yapılan korumaya ısı yalıtımı adı veriliyor.. Isı yalıtımı, içerideki sıcak veya soğuk havayı dengelemek için duvarlarda, camlarda veya çatı kaplamalarında kullanılan dışarıdaki hava ile içerideki havanın ısı değerlerinin birbirlerini etkilemesini en az seviyeye düşüren çok sayıda marka ve modeldeki, ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak gerçekleştirilebilen, evlerdeki tasarruf konusunda en etkili yöntemlerden biri olarak insan hayatındaki yerini alıyor.

Isı Yalıtım Malzemeleri

taşyünü ısı yalıtımı

Neden Isı Yalıtımı

İnsanların evlerine gösterdikleri önem bütün çevreler tarafından biliyor ve kabul ediliyor. Kişilerin dışarıdaki dünyadan uzaklaşabildiği ve rahatlıklarının en üst seviyeye çıktığı evlerinin, her anlamda ihtiyaçlarını karşılaması için ekonomik durumunun yeterliliği ölçüsünde mümkün olan bir çok metodu, evlerinin bütün kısımlarına titizlikle uyguluyor. Evlerde kullanılan çeşitli ısıtma veya soğutma araçlarının etkilerinin en üst seviyeye çıkabilmesi anlamında, ısı yalıtımları büyük önem taşıyor. Son yıllar da yaygınlaşan ve kullanımı giderek artan ısı yalıtım malzemeleri kişilerin tasarruflarının büyük oranda karşılanması konusunda her alanda yardımcı oluyor. Yalıtım malzemelerinin hepsi üretimi gerçekleştiren firmalara tarafından kullanıldıkları alanlara göre farklı üretim seçenekleri ile alıcılara sunuluyor. Bu malzemelerin kullanıldıkları alanlara göre belirtmek gerekirse,

  •  Duvar, döşeme ve çatılarda Camyünü, taşyünü, EPS, XPS ve poliuretan köpük gibi malzemeler
  •  Pencerelerde Low-E veya diğer bir seçenek olan Solar Low-e malzemeler
izocam-tasyunu-liste

izocam-tasyunu-liste

Taşyünü Isı Yalıtımı

Havalandırmalar ve borular gibi iç hatlarda ise  camyünü, taşyünü, polietilen köpük, elastomerik kauçuk köpük, polilefin köpük ve poliuretan köpük, ısı yalıtım levhaları gibi malzemeler  kullanılır. Kullanılan bütün ısı yalıtım malzemeleri ve etkilerine bakılarak ısı yalıtımının neden tasarrufun kelime olarak karşılığı olduğu da herkes tarafından bu son derece etkili yöntemlerin beğenilmesine bakılarak net bir  şekilde anlaşılabiliyor.

 

izocam-camyunu-tipler

izocam-camyunu-tipler

Bir önceki yazımız olan Membran Fiyat başlıklı makalemizde izopak membran, membran su yalıtımı ve onduline membran hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari