Su Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri

Su Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri

Su yalıtım malzemelerinin kullanım gerekliliği her zaman dikkate alınmalıdır. Bu ürünlerin kullanım amacı dayanıklılıktır. Binaların yıllar geçtikçe nem ve rutubetten etkilenerek veya diğer dış etkiler nedeniyle zamanla yıpranması kaçınılmazdır. Bunlara su tesisatını da eklersek bu tesisatın sızıntılarının da binaya zararları olduğunu söyleyebiliriz. İşte gerek su tesisatından kaynaklanan gerekse dış unsurlardan kaynaklanan etkileri en aza indirmek su yalıtım malzemeleri çeşitleri ile mümkündür. Bu malzemeler binaların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları için önemlidir. bu malzemeleri suyun geçtiği yerlere uygulamak gerekir. Bina içinde ve dışında gerekli yerlere su yalıtım malzemesi uygulanır.

Su Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri

Çeşitli su yalıtım malzemeleri bulunmaktadır.

Astar: Astar sürme şeklinde uygulanan bir yalıtım malzemesidir. İşlem için fırça veya rulo kullanılabilir. Membranların uygulanması gereken yere önce astar sürülür. Amaç membranın daha kolay adapte olmasını sağlamaktır. Astarın insan sağlığı açısından zararı bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta uygulama zamanıdır. Yağmurlu havalarda astar sürülmez. Astarın sürülmesiyle zemin su geçirmez duruma gelir.

Membran: Membran ürünlerimiz izopak, likit ve ondüline şeklindedir. Bu ürünlerin amacı suyun geçirgenliğini düşürmektir. Astar üstüne uygulanan membran sayesinde yüzey su geçirmez olur.

Çimento Su Yalıtım Malzemesi: Çimentolar binaların inşaatında yalıtım için kullanılan en uygun malzemelerdendir. Kuru bir yapısı vardır. Suyun geçirgenliğini düşürür.

Ayrıca kiremit altı döşeme, drenaj levhası gibi daha başka ürünler de kullanılır. Bu ürünleri kullanmanın amacı suyun geçirgenliğini azaltmaktır.

Su Yalıtım Malzemeleri İçin İletişim

Firmamız su yalıtım malzemeleri konusunda en çok tercih edilen ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Sitemiz üzerinde astar ve membran çeşitlerini bulabilirsiniz. Böylece su yalıtım malzemeleri çeşitleri içinden en etkili ürünlere bir telefonla ulaşabilirsiniz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari