Alçıpan Profilleri

Alçıpan Profilleri

Korozyona Dayanıklı Alçıpan Profilleri

İnşaat sektöründe standart hale gelmiş ve hızlı üretimi sayesinde alçıpan profilleri kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Projenin detaylarına göre istenilen ölçülerde seri üretimi mümkün olan bu profiller sayesinde zamandan tasarruf etmek mümkün. Ayrıca projelerin detaylarına bakılarak istenilen boylarda üretilmiş olması da montaj sırasında olası hataların önüne geçilmektedir. Montaj yapan işçilerinde iş yükünü azaltan bu profiller sayesinde herkes rahat bir nefes almaktadır.

Alçıpan Profilleri

Alçıpan Profilleri Özellikleri

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte inşaat sektörü de seri üretilebilen alçıpan profilleri ile detay işlerinde çok daha başarılı ve az hatalı işler çıkarabiliyor. Bu profillerin üretim aşamasından montaj aşamasına kadar geçen sürede tüm kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklarla tanınıyor. Bu profiller, bölme duvar esnekliği sayesinde fiziksel etkilere karşı oldukça dayanıklıdır. İnşaatlarda bu profiller kullanıldığı takdirde, tuğla duvara oranla tam 9 kat daha hafif olması nedeniyle deprem gibi afet anlarında binanın çok daha esnek olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda mükemmel bir şekilde ısı, yangın ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Tartışmasız en güzel özelliklerinden biri de bölme duvar yapıda yer kaybına neden olmamasıdır. Bunun yanında tesisatları gizleyebilme özelliği vardır. İnsan ve hayvan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir içeren içermemekle birlikte pH değeri insanın pH değeri ile aynıdır. Oldukça sağlıklı olan bu profiller bakteri üretmezler ve oldukça ekonomiktir.

Alçıpan Profilleri İle Mucize Çözümler

Her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de zaman nakit demek olarak algılanmakla birlikte inşaatta uygulanma süresinin kısa olması nedeniyle de alçıpan profilleri, birçok inşaat firması tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve kolay montajıyla işçilikten zaman ve tasarruf kazanmasının yanı sıra proje detayına uygun olarak üretildiğinden montaj sırasında olası uyum ölçülerinin de önüne geçilerek hata payı da sıfıra indirilmiştir. Bu durum da hem nakit hem de zaman tasarrufu sağlayarak yapı firmalarının bir taşla iki kuş vurmalarına ön ayak olmaktadırlar. Ayrıca insan ve çevre sağlığını düşünerek üretilen bu profilleri gönül rahatlığıyla yapılarınızda kullanabilirsiniz. Kullanılacak malzemelerin proje detayına göre değişmesiyle kısa sürede çözüm kolaylıkları sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Yapısı Nedir? başlıklı makalemizde sandviç panelde beyaz, sandviç panelde yapı ve yeşil sandviç panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari