Cam Yünü Nedir Kısa Bilgi

Cam Yünü Nedir Kısa Bilgi

Silis kumu ile elde edilen cam yünü silis kumunun çok yüksek ısılarda ergitilmesi sonucu elyaf formuna getirilen bir üründür. 1200 ile 1250 derece arasında kadar çıkan sıcaklıktan sonra elyaf haline gelmesi sağlanan bu yapı malzemesi ürünü yüksek ısılara dayanıklılığı ile yapıların yangınlara karşı korunmasında iç ve dış cephelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra uzun süren kullanımları söz konusu olduğunda hiçbir şekilde dış etkenlerden, böceklerden ve gözle görülmeyen mikroorganizmalardan olumsuz bir şekilde etkilenmeyen cam yünü dayanıklı bir kullanım da sağlar. Kişiler cam yünü nedir kısa bilgi isterlerse bu yeterli olacaktır.

Uygulama Alanlarına Yönelik Cam Yünü Nedir Kısa Bilgi

Cam yünü hakkında cam yünü nedir kısa bilgi aldıktan sonra bu ürünün uygulama alanlarına yönelik bilgi almak isteyen kişilerin öncelikle bu malzemenin bir yapı ve yalıtım malzemesi olduğunu aklından çıkarmaması gerekmektedir. Bu özelliği ile cam yünleri dış duvarlarda her türlü malzemenin iç yüzeyinde, iç duvarların daireleri ayıran veya bir daireyi bölen bölümlerinin tamamında, merdiven ve asansör boşluklarında kullanılabilmektedir. Bunlara ek olarak ahşap yapılı binaların yanma riskinin daha fazla olduğu göze alınarak bu binalarda da kullanılabilen cam yünleri bulunmaktadır.

Cam Yünü Nedir Kısa Bilgi Özellikleri Nelerdir?

Cam yünleri hakkında her şeyi öğrenmek isteyen kişiler cam yünü nedir kısa bilgi aldıktan sonra bu ürünün detaylı özelliklerine bakmalıdır. Aşırı sıcağa, neme ve her türlü dış etkene maruz kalması halinde hiçbir şekilde boyutlarında ya da işlevlerinde bir değişiklik yaşanmadan bu ısı yalıtım malzemesi farklı kaplama malzemeleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Küf tutmadan, korozyon ve paslanma ile karşılaşmadan uzun süre boyunca cam yününün kullanılması sağlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cephe Panel Ölçüleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari