Plywood Levha Ölçüleri

Plywood Levha Ölçüleri

İnşaatlarda kalite ve dayanıklılığın temelinde betonun düzgün yapılması önemli bir yer tutuyor. Buna bağlı olarak da kaba inşaatla yapılırken inşaat malzemeleri ile işçilik için ortalama yüzde 40’arlık bir maliyet değerlendirilirken, kalıp için de yaklaşık yüzde 20 gibi hiç de azımsanmayacak bir bedel ayrılıyor. Betona istenen kalıbın verilebilmesi için birden fazla kez kullanılabilen malzemelerden yararlanılması maliyet avantajı sağlaması bakımından önem taşıyor. Plywood, kolaylıkla yapılıp sökülebilen ve malzeme kaybına yol açmadan yeniden kullanılabilen bir malzeme olarak inşaat kalıplarında sıklıkla tercih ediliyor. Firmamızda plywood levha ölçüleri bakımından değerlendirildiğinde 18 mm kalınlığında malzeme satışa sunuluyor.

Kalıpta Kalite Sağlayan Plywood Levha Ölçüleri

Betona istenen şekli veren kalıpların kullanışlı olabilmesi için birden fazla kez kullanama olanağının mevcut olmasının yanı sıra dayanıklı da olması gerekiyor. İçine beton dökülerek sıkıştırılan kalıp malzemesinin patlamaması, inşaat kalitesine ve maliyetlere doğrudan etki ediyor. Bu bağlamda plywood, inşaat işi ile uğraşan ve inşaatın sürekli elemanlarının yanı sıra geçici olarak kullanılan yardımcı elemanlarında da kalite arayanlara önemli bir avantaj sağlıyor. Satışa sunmuş olduğumuz plywood levha ölçüleri 18 mm kalınlığında olup üzerine gelen yüke göre betona istenen şeklin verilmesini sağlıyor.

İnşaatta Pratiklik Sağlayan Plywood Levha Ölçüleri

Playwood levhalar kaba inşaatı pratik ve hızlı hale getirdiği için yaygın olarak kullanılıyor. Stoklarımızda bulunan Gazi model plywood levha ölçüleri 125X250 mm olup, 9 kat yerli çamdan üretiliyor. Kolayca sökülüp yeniden kullanılabilir hale getirilen bu malzeme ile tekrar kullanımlarda dahi düzgün yüzeyler elde edilebiliyor. İnşaattaki pratik kullanımı, dayanıklılıktan taviz vermeden sağlayan bu malzeme ile beton kalıplar istenen şekli alırken herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Bir önceki yazımız olan Plywood Tabaka Ölçüleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari