Plywood Tabaka Ölçüleri

Plywood Tabaka Ölçüleri

Plywood halk arasında bilinen diğer adıyla kontrplak genellikle inşaatlarda kullanılan bir ağaç ürünüdür. Son yıllarda özellikle inşaat sektöründe en çok kullanılan ahşap orman ürünlerinden biridir. plywood tabaka yüksek dirençli ve suya karşı dayanıklı olan bir levhadır. Esnek olduğu için özellikle inşaat yapılarında uygulanması kolay bir üründür. Öbür ahşap levha ürünlerine göre esnektir ve bu sayede kolay kolay çatlamaz. Aynı zamanda bükülebilir olması da ürünün uygulanmasını kolaylaştırır. Bu ahşap tabaka çam gibi dayanıklı olan ağaçlardan yapılan bir üründür. Bu ağaç plywood tabaka ölçüleri kullanım alanına göre çeşitlilik gösterebilir.

Kullanım Alanına Göre Plywood Tabaka Ölçüleri

Kontrplak ya da plywood tabaka özellikle inşaatlarda kullanılır. Uygun tabaka seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu plywood tabakanın hangi ağaçtan yapıldığı önemlidir. Özellikle çam gibi sağlam olan ağaçlardan yapılmış ahşap tabaka tercih edilmelidir. Tabakanın katman sayısı da bir o kadar önemlidir. plywood tabakalar yedili, on birli ya da on üçlü katmanlar halinde olabilir. Bu sayı ne kadar büyükse ahşap tabaka o kadar dirençli ve dayanıklı olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konulardan biri plywood tabaka ölçüleri nasıl seçilmeli konusudur. On sekiz ve yirmi bir milimetre ölçülerinde plywood tabakalar vardır. Kullanılacak yere göre en uygun boyutlusu seçilmelidir.

Plywood Tabaka Ölçüleri Ve Dayanıklılık

Bize danışan müşterilerimiz, bir ürünü alırken ilk önce malın ne kadar süre dayanacağına ve ne kadara mal olacağına dikkat ederler. Ürün almak için bize gelen müşterilerimiz özellikle plywood tabakaları tercih ederler. Yapılacak işe göre doğru plywood tabakanın seçilmesi önemlidir. En doğru ahşap levhayı seçerken plywood tabaka ölçüleri de dikkate alınmalıdır. Bu nedenle son yıllarda plywood tabaka kullanımı artmıştır.

Bir önceki yazımız olan Plywood Kalıp Fiyatları başlıklı makalemizde Plywood Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari