Cephe Panel Ölçüleri

Cephe Panel Ölçüleri

İnşaat sektörü gelişen teknolojiye ayak uydurarak her geçen gün yeni ürünler kullanmaktadır. Bu yeni ürünler eski ürünlere göre çok daha dayanıklı, işlevsel ve hafif ürünlerden oluşmaktadır. Yeni ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza cephe panel ürünleri çıkmaktadır. Cephe panel, çelik ya da benzeri levhaların arasına yalıtım malzemeleri yerleştirilerek oluşturulur. Bu şekilde hem kaplama ürünü hem de yalıtım malzemesi görevi görmüş olacaktır. Çok kullanışlı ve faydalı bir ürün olması her alanda değerlendirilmesini sağlamaktadır. Cephe panel ölçüleri, kullanılacakları alanlara ve amaca göre değişmektedir.

Cephe Panel Ölçüleri ve Çeşitleri

Cephe panel ürünleri farklı özellik ve büyüklüklerde üretilmektedir. Cephe panel ölçüleri, levha boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Levhaların kalınlığı ise 40 mm ile başlayarak 100 mm kalınlığa kadar ulaşabilmektedir. Kullanılacakları alanlara göre levhalar ideal uzunluğa kadar büyütülebilmektedir. İçerisinde kullanılan yalıtım malzemesine göre de seçenekleri mevcuttur. Ağırlıklı olarak kullanılan taş yünü ve poliüretan yalıtım malzemesidir. Taş yünü özellikle yangına dayanıklı olması istenilen alanlar için tercih edilmektedir. Hem ısı hem ses yalıtımı sağlayabilmektedir. Poliüretan yalıtım malzemesi kullanılan cephe panel ürünleri ise diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Bu ürünler kullanım amaçlarına göre renk seçeneklerine de sahiptir.

Cephe Panel Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Cephe panel ürünleri sahip olduğu özel tasarımı ve yalıtım özelliği ile inşaat işlerinde büyük avantaj sağlar. Bu avantaj sayesinde kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Cephe panel ölçüleri kullanım amacına uygun olarak değiştirilebilmektedir. Bu sayede geniş yüzeyleri kaplanacak olan alışveriş merkezi, pazar yeri ya da spor salonu gibi alanlarda tercih edilmektedir. Binalarda dış cephe ve çatı kaplaması için de kullanılabilmektedir. Ayrıca prefabrik yapıların imalatında da kullanıldıkları bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cephe Paneli Montajı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari