Betopan Alçıpan Fiyatları

Betopan Alçıpan Fiyatları

Yoğun neme maruz kalan zeminler ile dış cephelerin kaplanması amacıyla yararlanılan bir malzeme olan betopan, dayanıklı bir malzeme oluşu ile öne çıkmaktadır. Bu malzemenin temel özelliği, bünyesinde çeşitli katkı maddeleri ile bir araya getirilmiş ağaç ve çimentoyu barındırmasıdır. Özel bir şekilde bir araya getirilen bu maddeler levha haline geldikten sonra her iki tarafın da doğal minerallerle güçlendirilmesi sağlanarak dayanıklı ve desensiz bir ürün elde edilmektedir. Yeteri kadar suya dayanıklı olup olmadığının tespiti için 24 saat levha suda bekletilerek bu süreçte şişip şişmediği kontrol edilmektedir. Betopan alçıpan fiyatları malzeme özelliğine göre değişmektedir.

Betopan Alçıpan Fiyatları ve Avantajları

Betopan alçıpan fiyatları kadar önemli bir başka husus da betopanın avantajlarıdır. Küflenmeyen ve içinde bulunan çimentonun etkisi ile haşere barındırmayan betopan, farklı kalınlıklarda levhalar üretilebilmesine olanak veren bir malzemedir. Bu sayede kullanım alanı da genişlemektedir. Betopan neme karşı dayanıklılığının yanı sıra yalıtım bakımından da güçlü etkisi olan bir malzemedir. Malzeme dış etmenlere karşı dayanıklı olmak ve kırılmamak üzere geliştirilmiştir. Betopan hareket edebilen ancak çimento sayesinde bu hareketi oldukça az olan bir malzemedir. Uygulama sırasında kullanılan boyalarla malzemeyi sabitleyerek hareketi bir miktar daha azaltmak mümkündür.

Betopan Alçıpan Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Betopan temel nitelikleri sabit olmakla birlikte değişik özelliklerine göre çeşitlendirilebilen bir malzemedir ve betopan alçıpan fiyatları da bu değişikliğe bağlı olarak farklılaşmaktadır. Betopan fiyatlarının alternatif malzemelere kıyasla yüksek olabilmesinin arkasında dayanıklı ve haşere barındırmayan bir malzeme olması ile yüksek bir yalıtım değerine sahip olması yatmaktadır. Ayrıca malzeme kalınlıkları da fiyatların değişmesi üzerinde etkilidir. Farklı kalınlıklardaki malzemelerin fiyatlarını web sitemiz üzerinden görebilir ya da iletişim kanallarımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapılarda Çatı Aydınlatma Malzemeleri başlıklı makalemizde polyester aydınlık ve şeffaf ondulin hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari