Betopan Dış Cephe Kaplama

Betopan Dış Cephe Kaplama

Betopan Dış Cephe Kaplama ve Özellikleri

Betopan dış cephe kaplama kaliteli özellikler barındırmasıyla son derece tercih edilen bir inşaat levhasıdır. Ağaç ve çimento gibi sağlık için zarar teşkil etmeyen kimyasalların birleşmiş olmasıyla oluşan betopan suya dayanıklıdır. Plastik değildir. Yangına karşı dayanıklı olması sayesinde alev tutmayan bir özelliği bulunur. Nemden hiçbir şekilde etkilenmez. 24 saat içerisinde suda bırakılan betopan şişmeye uğramaz. Prefabrik evlerden apartmanlara kadar her yerde tercih edilebilir. Sağlık için zararı yoktur. Ses, ısı ve su yalıtımı yapılmıştır.

Betopan ölçüleri de kaplanacak olan alana göre belirlenir. Kaplama yapılacağı zaman öncelikle vidalama uygulanır. Sonrasında da boyama yapılır. Günümüzde birçok bina da betopanın kullanımına rastlamaktayız. betopan

 

Betopan dış cephe kaplama

Betopan Dış Cephe Kaplama Seçimi

Betopan dış cephe kaplama malzemesi neme karşı dirençlidir. Çimento ve ağacın kaliteli özelliklerini barındırarak üretilir. Sağlığa zararlı özellikleri barındırmaması sayesinde tercih edilen bir inşaat levhasıdır. Eğer betopanı 24 saat içerisinde su da bırakırsanız şişme olmadığını görebilirsiniz. Betopan mikroorganizmalara karşı da dayanıklıdır. 1 cm kalığındaki betopan 10 cm kadar ısı yalıtımı sağmaktadır.

Betopanın hareket etme miktarı prizini almış çimentodan daha fazladır. Fakat ahşaptan azdır. Yapısı ahşaba göre daha homojen bir yapı da bulunur. Vidalama ve boyama yöntemleri ile betopanın sıkıntıları giderilerek montajı yapılır.

Betopan seçilirken öncelikle alanın büyüklüğü belirlenmelidir. Sonrasında bu çerçeve içerisinde bir betopan kesimi yapılması gerekir. Ardından vida yerleri belirlenerek vidalama yapılmalıdır. En sonda da dış cepheye uygun bir boya rengi seçilerek boyama yapılır. Seçilen boya alkaliye dayanıklı olmalıdır. Bu bakımından silikonlu olan boyaları kullanabilirsiniz. Betopan hareketi doğrusal şekilde sağlamalıdır. Böylece çukurlaşma ve bombeleşme önlenir.

Betopan Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Betopan dış cephe kaplama fiyatları kaplamanın boyutuna göre değişik fiyat seçeneklerine sahiptir. Şimdiler de birçok inşaat firması betopan inşaat levhasının kaplamasını yapmaktadır. Böylece yapılar dışarıdan gelebilecek olan olumsuz etkilerden minimum seviye de etkilenirler. Uzun yıllar boyunca da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha net bilgiler için inşaat firmaları ile iletişime geçerek bilgiler edinebilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Alçıpan Tavan Fiyatları başlıklı makalemizde alçıpan tavan fiyatları ankara, alçıpan tavan fiyatları istanbul ve alçıpan tavan fiyatları izmir hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari