Betopan duvar

Betopan duvar

Betopan Nedir?

Betopan ürünleri temel olarak çimento ve ağaç ürünlerinin birlikte kullanılarak elde edilen bir inşaat uygulama sistemidir. Dünya üzerinde betopan uygulamaları çok eskilere dayanırken ülkemizde ağırlıklı olarak kullanımı 2000’li yılların başından itibaren yaygınlaşmıştır. Yoğun olarak dış cephelerde kaplama ürünü olarak kullanılmaktadır. Betopan duvar sistemleri ekonomik olmaları nedeniyle ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Betopan üretilirken ağaç, çimento ve farklı kimyasal maddeler kullanılmaktadır. betopan fiyatlari

 

Betopanın Avantajları

Betopan üretilirken ağaç ve çimento kullanılması nedeniyle her iki madeninde faydalı etkiler betopanda görülmektedir. Betonun sudan etkilenmeme, neme dayanıklı olma, yangından kolay etkilenmeme gibi özellikleri mevcuttur. Ağaç ise, esnek olma, hafif olma, ısı yalıtımı sağlama ve kolay işlenebilir olma gibi özellikleri bulunmaktadır. Ağaç ve betonun bir çeşit birleşimi olan betopan ise, çevreye zarar vermeme, ses ve ısı yalıtımı sağlama, koku içermeme, hafif olma, atık maddelere karşı dayanıklı olma gibi pek çok avantajı bulunmaktadır. Ayrıca hafif olması ve dayanıklı olması nedeniyle betopan duvar sistemleri özellikle depreme dayanıklı binalarda kullanılmaktadır.

Betopan duvar

ahsap-desenli

Betopan Duvar Sistemleri

Betopan duvar sistemleri ülkemizde inşaat sektöründe yeni olmasına rağmen kullanımı günden güne artış göstermektedir. Uygulama kolaylığı olması betopan duvar sistemlerinin herkes tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Betopan kalıpları uygulanacak oldukları yerin ölçülerine göre kesilebilmektedir. Kesim işlemi sonrasında montajı yani vidalama işlemi yapılmaktadır. Montajı yapılan betopan duvar dilenirse boyanabilecektir. Betopan duvar sistemleri sayesinde hem ağacın hem betonun avantajları duvarınızda birleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Onduline başlıklı makalemizde kırmızı ondelin, onduline hr ve onduline levha fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari