Betopan Ebatları Zeytinburnu

Betopan Ebatları Zeytinburnu

Betopan Ebatları Hakkında Genel Bilgiler

Dayanıklılığı ile ünlü betopan ebatları istenilen boyutlarda üretilebilmektedir. Neme direnç özelliği ile dış cephe kaplamalarının vazgeçilmez malzemesi olan betopan; ağaç, çimento, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen kimyasal katkı malzemelerinin birleşimiyle oluşan bir inşaat levhasıdır. Levha yapısında olması yapı ve binaların farklı bölümlerinde kullanılmasına olanak sağlamakla birlikte istenilen çözümleri üretici ve müşterilere sunmaktadır. Suya dayanıklılığı testlere tabii tutulduğunda su içinde 3 gün beklemenin ardından kesitin ortasının ıslandığı görülmektedir. İçeriğinde ki çimento ve ağacın tüm olumlu özelliklerini bünyesinde toplayan betopanın son yıllarda tercih eden sayısı da giderek artmıştır.

betopan-tik-desen

İstenilen Ölçüde Betopan Ebatları

Dış cephede kullanılmakta olan betopan ebatları projeye göre ayarlanıp üretilmektedir. Oldukça dayanıklı olmasının yanında içinde bulunan çimento sayesinde neme karşı oldukça dayanıklıdır. Suya maruz kaldığı zamanlarda şişme yapmaz, asla küflenmez ve yangın durumlarına dirençlidir. Ayrıca böcek ve haşereyi bünyesinde barındırmaz. Yine betopanın içinde bulunan ağaç muhteviyatı sayesinde; ağaçlar hafif olduğundan betopanın da taşıması kolaydır. Darbelere karşı dayanıklı ve ısı yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdır. Betopan levhalar makine ile işlenip istenilen şekil elde edilebilir ve elastik bir yapıda olduğundan montaj sırasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Çimento ve ağaç bileşimi etopan; alev almaz, plastik değildir, neme dayanıklıdır, böceklenme sorunu yoktur, suda şişmez, hızlı ve kolay montaj imkanı vardır.

Farklı Betopan Ebatları Ve Montajı

Hızlı ve kolay montajı sayesinde projeye uyumlu gelen betopan ebatları ile zaman tasarrufu yapmak mümkündür. Özellikle prefabrik yapıların kullanımı için oldukça ideal olan betopanlar sağlığa zarar verecek herhangi bir madde içermezler. 3 aşamada uygulanan betopan çeşitlerinde ilk aşama kesim işlemidir. Kullanılacak yere göre işin ehli ustalar tarafından ince işçilikle kesilir. Daha sonra vidalama işlemine geçilir. Kesim yapılan parçalar, monte edilecek yerlere vidalanmaktadır. Öncesinde vidalanacak yerler işaretlenir. En sonda boyama işlemi yapılır. Vidalanma işleminin ardından kullanılacak kişinin zevkine göre istenilen renkte boyama yapılmaktadır. Uzun süre boyunca betopan levhaları kullanmak istiyorsanız, mutlaka işinin ehli ustalarla çalışmalı ve kaliteli malzemeden üretilmiş betopan levhalar kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Onduline Çatı Kaplama Fiyatları başlıklı makalemizde çatı fiyat uygulama, çatı yalıtım fiyat ve onduline kaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari