Çatı Malzemeleri Nelerdir?

Çatı Malzemeleri Nelerdir?

Ülkemizde birçok yapı inşa edilirken en üst kısmında yer alan bölgede çatı uygulamaları sağlanarak, hem yalıtım hem de estetik bir görünüm elde edilebilir. Çatı sistemleri, birçok farklı malzemenin birleştirilmesi ile birlikte inşa edilen ve su, nem, rüzgar ve ısı gibi istenmeyen etkileri geçirmeyen bir yalıtım sağlamaktadır. Bu nedenle birçok yapı uygulayıcısı ve inşaat işine girişmekte olan insanlar, firmamız üzerinden çatı malzemeleri nelerdir konusunda destek alabilmektedir. Çatı sistemleri uygulanırken farklı kategorilerde birçok çatı malzemesi kullanılması ile birlikte hem yalıtım hem de görünüm konusunda iyi bir sonuç elde edilebilir.

Çatı Malzemeleri Nelerdir Ve Nasıl Seçilmelidir?

Yapılarda profesyonel bir çatı uygulaması sağlanacak olduğunda, firmamız üzerinden çatı malzemeleri nelerdir konusunda bilgi alan müşterilerimiz, çatılarda kullanılabilecek yalıtım ve kaplama malzemelerini ayrı kategorilerde kolaylıkla bulabilmektedir. Bu malzemelerin birçoğu hem estetik bir görünüm sağlanması için farklı renk ve ürünlerde ortaya çıkarken, hem de yalıtım özelliklerine sahip olarak seçilmelidir. Genellikle yalıtım sonucunun iyi bir şekilde elde edilmesi için çatılarda sandviç panel, eternit, ondülin, polyester şeffaf ürünler veya trapez sac ürünleri kullanılabilir. Çatı iç kısımlarında ve kaplama altı noktalarda OSB levha kullanılması ile iyi bir yalıtım ve sağlamlık oluşturulabilir.

Çatı Malzemeleri Nelerdir Ve Ne Kadar Alınmalıdır?

Yapının ölçülerine ve boyutlarına göre çatı sistemleri de belirli bir boyuta sahip olacaktır. Bu nedenle öncelikle çatı malzemeleri nelerdir konusu öğrenilmeli ve daha sonrasında uygulanacak çatı sistemi için gereken malzeme miktarının ölçülere göre tercih edilmesi gerekir. Bazı çatı malzemeleri metreküp boyutlarıyla bazı çatı malzemeleri ise adet boyutu ile tercih edilebilen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle net miktar için firmamızdan bilgi alınabilir.

Bir önceki yazımız olan Çatı Kaplama Malzemeleri Ondulin Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari