Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır  , Dış cephe mantolama yedi aşamadan oluşurIsı yalıtım levhasıyapıştırma harcı,  ısı yalıtım sıvasıdekoratif kaplama sıvası, donatı filesimekanik tespit dübeliköşe profili, su basman profilidamlalıkdilatasyondenizlik profili ve dış cephe boyası.

izocam-tasyunu-liste

izocam-tasyunu-liste

Taşyünü Mantolama

Dış cephe mantolama avantajları olarak ilk olarakstandart dış cephe mantolama sistemi uygulamasına ek olarak isteğe bağlı olarak dış cephe estetik tasarım uygulaması ile hem binalarınızın değerini artırabilir hem de çevrenizi güzelleştirebilirsinizModern yapılarda artık ısı yalıtımı gerek yaşam konforunu yükselten ve enerji tasarrufu sağlayan bir ihtiyaç olarak görülmektedirMantolama sistemisağlıklı uygulanabilmesi ve uzun yıllar kalıcı olması için kullanılan malzemelerin kalite derecesi birbirleriyle uyumlu olması gerekir.

Mantolama Faydaları

Dış cephe mantolama binanız için ve bütçeniz için faydalıdırMantolama ısı kaybını engelleryüksek ses yalıtımı sağlaryangına karşı çok dayanıklıdırYalıtım nefes alan dokuya sahiptir zamana karşı dayanıklıdır. Mantolama yapılan binadadış duvarları sararak ısı köprü oluşumunu engeller ve enerji kayıplarının önlenmesinde etkilidir. Yapının dış çevresinde hava sızdırmaz bir bariyer gibi binayı korurDış cephe ısı yalıtım sistemi rutubet ve nemi önler asla su sızdırmazDiğer bir avantajı ise yalıtım sistemleri yapıların görebelli bir dereceye kadar hava oluşumlu gürültü yalıtımı sağlayarak yapı içindeki yaşam kalitesini artırmaktadırMantolama yaptırmanın bir diğer avantajı ise kışın soğuktan koruduğu gibi yazın sıcak havanın içeriye girmesini engellerDış cephe mantolamalarında malzeme ve işçilik kalitesi de önemlidir. Mantolama malzemelerinin sahip olması gereken özellikleri sadece malzemenin yoğunluğu ile olmazMalzeme alımı ve seçimi yapılırken kullanılacak detaya göre malzemenin cinsi seçilmelidirFakat mantolamanın verimli olması sadece kaliteli malzeme tercih etmek değildirUstanın tecrübesine de bağlıdır.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü Mantolama Avantajları başlıklı makalemizde taşyünü mantolama fiyatları ve taşyünü zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari