Mantolama Malzeme Fiyatları

Mantolama Malzeme Fiyatları

Mantolamanın Önemi ve Mantolama Malzeme Fiyatları

Isı yalıtımı ve mantolama malzeme fiyatları inşaat sektörü içerisinde pek çok farklı öneme sahiptir. Isı yalıtımı yapılan bazı yasal düzenlemeler ile zorunlu hale gelmiştir. Özellikle eski binalarda ısı yalıtımın farkı çok rahat olarak görülmektedir. Eski binalar ısı yalıtımı olmadığı için özellikle kış aylarında büyük sıkıntı çekmektedir. Soğuk olması nedeniyle bu tarz evlerde ısıtma maliyeti yüksek olmaktadır. Bu maliyetin düşürülmesi için ısı yalıtımı yapılmalıdır. Yeni evlerde ise yapılırken ısı yalıtımı ve mantolama yapılmış halde inşa edilmektedir. Bu sayede de bina ısıtma maliyetleri hissedilir derecede düşmektedir. Isıtma maliyetlerinin aylık harcamalar içerisinde olan yeri yüksek olması nedeniyle mantolama yapılması önem taşımaktadır.

mantolama-uygulamasi-katmanlari

Mantolama Malzemelerinin Özellikleri

Mantolama malzemeleri ve mantolama malzeme fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Özellikle dış cephelerde uygulanmakta olan mantolama işlemi farklı ürünler ile yapılmaktadır. En çok tercih edilen mantolama malzemeleri arasında taşyünü, camyünü ve izocam köpükler gelmektedir. Taşyünü özel taş malzemelerin yüksek ısı ile işlenmesi sonucunda oluşan elyaf ürünüdür. Taşyünü özellikle yüksek ısılara dayanıklı olması nedeniyle yanmaz ve tutuşmaz özelliği ile tercih edilmektedir. Camyünü ise silis kumunun işlenmesi ile elde edilmektedir. Camyünü, hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımı sağlamaktadır. Son olarak da izocam köpük ürünleri de poliüretan malzemeden üretilmekte olan yüksek ısı yalıtım özelliği olan bir yalıtım malzemesidir. Ayrıca izocam köpükler difüzyon özelliğine sahip ürünlerdir.

izocam-mantolama-fiyat-listesi

taşyünü ısı yalıtımı

Mantolama Malzeme Çeşitleri

Isı yalıtımı için kullanılmakta olan mantolama malzeme fiyatları kullanıcıların tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Taşyünü yalıtım malzemeleri farklı kalınlıklarda ve boyutlarda üretilmektedir. Taşyünü 3 cm ve 5 cm kalınlıklarda üretilmektedir. Camyünü mantolama malzemeleri iki farklı seçenek ile üretilmektedir. Kaplamalı ve kaplamasız olarak üretilen camyünü, etrafında bulunacak özel kaplama malzemesine göre çeşitlik göstermektedir. İzocam köpükler ise daha fazla çeşide sahiptir. İzocam köpükler 2 cm den 5 cm e kadar dört farklı seçenek ile sunulmaktadır. Kullanıcılar ve ısı yalıtım konusunda uzman kişiler ihtiyaçları doğrultusunda hangi malzemenin hangi türünden satın alacaklarını seçebilecektir. Seçilecek malzeme ve kullanılacak diğer yan malzemenin türüne göre fiyatları değişim göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde Mantolama Köpük Fiyatları başlıklı makalemizde manto köpük ve xps pembe köpük hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari