Sandviç Panel Çeşitleri

Sandviç Panel Çeşitleri

Sandviç Panel Çeşitleri ve Özellikleri

Sandviç panel, inşaat sektöründe en yaygın kaplama ürünlerinden biridir ve sandviç panel çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. İnşaat sektörü her geçen gün zenginleşerek gelişmektedir ve çok çeşitli ürünlerin bu alanda kullanılmasına devam edilmektedir. Yapılarda öne çıkan çalışmalardan biriside kaplamadır. Kaplama, çeşitli gerekçelerle duvarların içinden veya dışından yapılmaktadır. Isı yalıtım, ses yalıtım, su yalıtım ihtiyaçlarına göre seçilen ürünler, yapılara uygulanarak hem yapılarda yaşam konforunun arttırılması hem de yapıların ömrünün uzatılması amaçlanmaktadır. Şu an için en çok tercih edilen yalıtım malzemelerinden birisi sandviç panellerdir. Sandviç paneller, ısı yalıtım, ses yalıtım, su yalıtım ve yangından etkilenmeme özelliklerini birlikte sundukları için öne çıkmaktadırlar. Hem duvarlarda hem de çatılarda kullanılabilmeleri de çok tercih edilmelerinde etkilidir.

sandvic-panel-pvc-kd

Sandviç Panel Çeşitleri ve Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel

Sandviç panel çeşitleri ikiye ayrılır. Bunlardan birisi poliüretan dolgulu sandviç paneldir. Poliüretan, piyasada mevcut olan en iyi ısı yalıtım malzemelerinden birisidir. Bu özelliğiyle hem sıcağa karşı hem de soğuğa karşı oldukça etkilidir. Poliüretan dolgulu sandviç paneller, hem çatıda hem de duvar yüzeylerinde kullanılabilmektedir. Hafif bir ürün olması çatı uygulamalarında uygulandığı çatının yükünü hafifletir. Uygulama alanına ve isteğe bağlı olarak çeşitli ölçülerde üretilebilmektedir. Panel yüzeyi sayesinde sus yalıtımı imkanı sağlamakta, kötü hava şartlarına karşı istenen verimi kullanıcılara sunmaktadır.

Taş Yünü Dolgulu Sandviç Panel Çeşidi

Bir diğer sandviç panel çeşidi taş yünü dolgulu sandviç paneldir. Bu çeşitte, dolgu malzemesi olarak taş yünü kullanılır. Taş yünü, çok iyi bir ısı yalıtım malzemesidir. Bu sayede taş yünü dolgulu sandviç paneller uygulandığı alanda çok iyi bir ısı yalıtım malzemesi özelliği gösterir. Yine yanmaya karşı da oldukça dayanıklı bir üründür. Taş yününün ses yutucu özelliği sayesinde iyi bir ses yalıtım imkanı sunar ve sac kaplaması sayesinde de su yalıtım malzemesi olarak kullanılma avantajı sağlar. Ölçüleri, isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak değişebilmektedir. Görüldüğü gibi sandviç panel çeşitleri özellik olarak benzerlik göstermekte ve yapıların yalıtım ihtiyaçlarına tamamen cevap verebilecek nitelikler taşımaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Kutu Profil Fiyatları başlıklı makalemizde boyalı profil satış, demir profil zeytinburnu ve kutu profil satış hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari