Sandviç Panel Ekleme Nasıl Yapılır?

Sandviç Panel Ekleme Nasıl Yapılır?

Sandviç panel ekleme nasıl yapılır? Sandviç panel ekleme konusunda 3 aşamadan söz edebiliriz. Öncelikle hazırlık aşaması başarılı bir şekilde atlatılmalıdır. Hazırlık aşamasında ihtiyaç kadar panel belirlenir. Belirlenen paneller çalışma alanına topluca getirilir. Büyük araçlarla yüklü durumdaki paneller getirildikten sonra vinç kullanılarak sandviç paneller çatıya çıkartılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu panellerin tek noktasına bırakılmamasıdır. Çatının olası yükten çöküp zarar görmemesi için sandviç paneller yapım aşamasında çatının geneline yayılmalıdır. Böylece yükün orantılı olarak dağıtılmasından dolayı çatı zarar görmeyecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise sandviç panellerin rüzgârda dağılmamasıdır. Bu konuda önlem için paneller çatıya bağlanmalıdır. Sadece rüzgâr değil her durumda çatı eğimi dikkate alınmalıdır. Son olarak rüzgârın yönü belirlenerek plan yapılır. Böylece sandviç panellerin hâkim rüzgâr yönünün tersine uygulanmaya başlanması sağlanır. Panel ihtiyaçlarınız ve ilgili konuda daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Uygulama Safhası Sandviç Panel Ekleme Nasıl Yapılır?

“Sandviç panel ekleme nasıl yapılır?” konusunda ikinci aşama uygulama aşamasıdır. Malzemeler çatıya yayıldıktan sonra hâkim rüzgâr yönüne uygun şekilde eklemelere başlanır. Fakat bunu yaparken çatı ile sandviç panel arasına izolasyon uygulanır. Amaç ikisinin temasını önlemektir. Çatıların ve panellerin belli oranlara ve ebatlara kadar montajı el emeğiyle yapılabilir. Çok büyük olan çatı ve paneller ise vinç yardımı ile monte edilir.

Çalışma Sırasındaki Önlemler: Çalışma sırasına titiz davranılmalıdır. Gerekli tüm önlemler alınmalı ve iş güvenliği sağlanmalıdır. İşe başlarken ilk olarak yapılması gereken eldiven takılmalıdır. Montaj sırasında paneller veya diğer yüzeylerin zarar görmemesi için uygun ayakkabılar tercih edilmelidir. Mümkünse yumuşak tabanlı ayakkabılar seçilmelidir. Yürüme kalası kullanmak da önemlidir.

Çalışmaya başladıktan sonra montaj sırasında panellerin kesilmesi gerekebilir. Bu durumda dekupaj veya testere kullanımı uygundur. Jet taşı kullanımı ise panel yüzeyinde hasar oluşturabilecek bir yöntemdir.

Çatıya Sandviç Panel Ekleme Nasıl Yapılır?

“Sandviç panel ekleme nasıl yapılır?” sorusunun detaylı cevabı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çatı montajında ihtiyacınız olan panelleri firmamızdan temin edebilir ve montaj detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cephe Panel Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari