Betopan Ölçüleri ve Özellikleri

Betopan Ölçüleri ve Özellikleri

Betopan ölçüleri itibariyle farklı özellikleri bulunur. Dış cephelerin kaplanmasın da kullanılan betopan neme karşı son derece dayanıklı özellikler gösterir. Hem ağaç hem de çimentonun kaliteli özelliklerini yapısında bulundurur. İçerisinde sağlığa zararı olmayan kimyasal katkı malzemelerini barındırır. Eğer betopan levhasını 24 saat içerisinde suya maruz bırakırsanız şişme olmadığını net bir şekilde fark edebilirsiniz. Betopan küflenmez. Böceklere karşı son derece dayanıklıdır. 1 cm kalınlığındaki bir betopanın 10 cm miktarında ısı yalıtımı sağlama özelliği vardır.

Betopan plastik bir malzeme değildir. Yangına karşı son derece dayanıklıdır. Su içerisinde kaldığı zaman şişme ve küflenmeye uğramaz. Prefabrik ve apartman gibi her türlü ev yapısı için uygundur. Montajı kolaydır. Sağlık için zarar teşkil etmez. Ses ve ısı yalıtımını sağlar.

Betopan Ölçüleri ve Özellikleri

Betopan Ölçüleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Betopan ölçüleri kaplanacak olan alana göre değişiklikler gösterir. Oldukça kaliteli özelliklere sahip olan betopan birçok yapının dış kaplamasında tercih edilen bir inşaat levhasıdır. Betopan seçimi yapılırken bir takım şeylere dikkat etmek de büyük fayda vardır. Betopan kaliteli malzeme işçiliğine sahip ise uzun yıllar kullanım olanağı sağlar. Kesim işlemi ve ölçüleri de alana göre değişiklikler gösterir. Yani alanın büyüklüğüne göre malzeme kesimi gerekir. Betopanın vidalama işlemi de önemli bir faktördür. Alanın büyüklüğüne göre kesilen betopan dikkatli bir şekilde vidalanmalıdır. Vidalama yapmadan önce vidalanacak yerlerin işaretlenmesi kolaylık sağlar. Tüm bunlar yapıldıktan sonra da boyama yapılır. Dış cephe tasarımını şık ve modern bir şekilde gösterecek olan boya renkleri seçilerek boyanır.

Betopan levhaların boyanmasın da alkaliye dayanıklı ve silikonlu olan boyalar seçilmesi gerekir. boya yapıldıktan sonra hareket yeteneği azalır. Ama yok olmaz. Bundan dolayı levhalar doğrusal hareketi sağlan şekilde tutturulur. Doğrusal hareket sağlanması sayesinde bombeleşme ve çukurlaşma hareketleri önlenir.

desenli-betopan-ahsap

Betopan Ölçüleri ve Fiyat Seçenekleri

Betopan ölçüleri fiyatları ölçülere göre değişiklikler gösterir. Alanın büyüklüğüne göre kesim uygulanır. Vidalama ve boyama yapıldıktan sonra da dış tasarım hazır hale getirilmiş demektir. Daha detaylı bilgiler için inşaat firmalarından destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Onduline Kumlu Membran Fiyatları başlıklı makalemizde ankara kumlu membran, izopak kumlu membran ve kumlu membran fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari