Desenli Betopan Fiyatları

Desenli Betopan Fiyatları

Desenli Betopan Fiyatları , Betopan ilk olarak 1984 yılında üretilmeye başlamıştır. Günümüzde de yapı sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Ahşap, çimento ve sağlığa zararlı olmayan kimyasal maddelerin karışımıyla üretilmektedir. Suya ve rutubete dayanıklı hafif bir malzemedir bu nedenle çok kullanışlı ve çok tercih edilen bir malzemedir. İnsanlar için kullanışlı olmasının yanı sıra estetik görünüm açısından da güzel olan malzemeler her sektörde daha fazla tercih edilmektedir. Birçok açıdan kullanışlı olan desenli betopan fiyatları kalite ve ebatlara göre değişim göstermektedir.

 

Desenli Betopan Fiyatları

tik desenli

Desenli Betopan Özellikleri

Desenli betopan fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle genel özellikleri ve yararları şu şekildedir.

1)Neme karşı dirençli bir malzemedir.

2)Suya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

3)Küflenmeme özelliğine sahiptir.

4)Yangına karşı dirençli bir malzemedir.

5)Ses yalıtımında etkili bir malzemedir.

6)Hafif bir malzemedir.

7)Depremlere ve biyolojik atıklara dayanıklı bir malzemedir.

 

betopan4

düz betopan levha

 

Desenli Betopan Uygulamaları

Bu özellikleri nedeniyle yapı malzemeleri arasında en çok tercih edilen malzeme halini almıştır. Yangın durumunda dayanıklı olması oldukça önemli bir özelliktir yapı malzemeleri için. Diğer özellikler de elbette kullanışı ve tercih sebebini artırmaktadır. İsminden de anlaşılacağı gibi mekana estetik bir görünüm katmak için birçok deseni üretilmektedir. Ve farklı renklerine ulaşmak da mümkündür.

Desenli betopan, yapı içinde ve dışında birçok yerde kullanılabilir. Yapının dışında hoş bir görünüm elde etmek ve neme, rutubete, yangın gibi afetlere karşı korumak ve ısı yalıtımı sağlamak isteyen insanların tercih edebileceği bir malzemedir. Binanın içine de uygulanabilir elbette. Televizyon arkasındaki duvarda estetik bir görünüm için ya da ısı, ses yalıtımını evinin içinden yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu evin içinden yapma olasılığı günümüzde daha fazladır. Çünkü daireler ve apartman hayatı daha yaygın olduğu için insanlar eğer evlerini alırken evleri bu malzemeler kullanılarak yapılmadıysa sadece kendi daireleri için bireysel yaptırmaktadır. Desenli betopan fiyatları da günümüzde malzemenin kalitesine göre değişmekte olsa da çok uçuk fiyatlar değildir. İsteyen herkes imkanı ölçüsünde bir kaliteyle yaptırabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri başlıklı makalemizde çatı kaplama malzemeleri ve fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari