Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri

Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri

Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri  , Yapıların yağıştan korunmasında bilinmiş olan yöntem çatı uygulamasıdırÇatılar su yalıtımı yanı sıra ısı yalıtımı açısından da etkili bir sistemdirOturtma çatı ve askılı çatı olarak iki çeşittirHer iki tipte de çatıya belirli bir eğitim veren taşıyıcı sistem oluşmuştur. çatı malzemeleri fiyatları

Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri Cinsine Göre Belirlenmiştir

Marsilya kiremitoluklu kiremitbitümlü tek kartonbitümlü çift kartonçinkodüz sac çatıondülin, kurşunbakırcamtahtaarduaz. Bu malzemeler çatının özelliğine göre çeşitli örtü malzemeleri olarak kullanılır.

 

catimalzemeleri

catimalzemeleri

Çatı Kaplama Malzemelerinin Özellikleri

Su geçirmeyen, hafif,  esnek çatlamayan ve kırılmayan dış etkenlere dayanıklı, montajı kolayzamandan ve işçilikten tasarruf sağlayansu yalıtımı gerektirmeyen, karmaşık ve eğrisel çatı yüzeylerinde rahatça kaplanabilenuzun ömürlüenerji tasarrufu sağlayan bir malzemedir.

Çatı sistemleribinaların coğrafi konumuiklim şartlarımalzeme seçimi ve bu malzemenin özellikleri malzemenin, uyumlu olması için oldukça titiz olunmalıdır.

Çatı Kaplama İşi Avantajları Neden İhtiyaç Duyulur Ve Önemi

bardoline_geleneksel_renkler_

bardoline_geleneksel_renkler_

Renk materyal ve yapılarına göre farklılıklar gösteren bu  Çatı kaplama malzemelerini daha yakından tanımak ve işe de başlamadan önce en azından araştırarak fikir sahibi olmak için araştırılmalıdır. Malzeme  ürünün  nasıl olduğu kalite ve kontrolünü araştırmalı herhangi bir aksi durum ile karşılanmamış ise satın alarak istediği çatı kaplama işi için hazırlıklı olmalıdır.

Çatı tarafında olan duvarda kullanılan taş dekor da binanın çatı ile olan uyumunu bütünlemiş olur. Çatı kaplamasının son derece faydalı yalıtımı güçlü ve doğa dostu bir yöntem olan ekolojik çatılar son yıllarda her geçen gün giderek yaygınlaşmaktadır. Çatı sistemleri ile doğaya verilmiş olan zararı azaltmak adına adımlar atılmış olur. Ekolojik kalkınmaya destek olabilecek her yapı mutlaka değerlendirilmelidirHer zaman daima işçilikten kazandıran uygulaması ile de kiremit kaplama

Bir önceki yazımız olan OSB Levha Fiyatları başlıklı makalemizde fiyatları, levha ve osb hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari