Cam Yünü Nasıl Yapılır?

Cam Yünü Nasıl Yapılır?

Cam yünü nedir? Çakıl taşı ve kumların bileşenlerinde minimum %95 SIO2 bulunduğu gözlenirse buna silis denir. Silisler yer kabuğunda yaklaşık ¼’ünü kaplamaktadır. Cam yünü ise silis kumundan elde edilen bir maddedir. Silim kumu 1200 derece ile 1250 derece arasında eritildiğinde elyaf hâline getirilir. Böylece cam yünü meydana gelmiş olur. Cam yünü nasıl yapılır? konusunda çeşitli görevlerine de değinmek gerekir. Bunlardan ilki ısı yalıtımı olup ikincisi ise dayanıklı yapısı nedeniyle yangına karşı güvenliği sağlamasıdır. Ayrıca çeşitli mikro organizma ve böcek türleri tarafından yıpratılması da söz konusu değildir. Tüm bu özellikleri ile cam yünü yapı sektörüne kattığı artılarıyla ilgi görmektedir.

Cam Yünü Uygulamaları ve Cam Yünü Nasıl Yapılır?

Cam yünü uygulamaları konusunda bazı önemli noktalara dikkat edilmelidir. Yukarıda artılarını saydığımız cam yününün eksi özellikleri de bulunmaktadır. Bazı noktalarda fikir ayrılıklarına sebep olan konu hakkında farklı görüşler ileri atılmaktadır. Cam yünü kanserojen bir özellik taşımadığı konusunda fikir birliğine ulaşılan bir madde olsa da Kaliforniya’da kanserojen içerik taşıdığına dair bilginin yayıldığı dikkati çekmektedir. Bu bilgi cam yünü uygulama işlemi sırasında kişilerin vücudunda meydana gelen bazı değişikliklerden yola çıkılarak yayılmıştır. Uygulama sonrası kişinin cildindeki ve gözlerindeki kızarıklık ve kaşıntılar bu bilginin kaynağını oluşturmaktadır. Ayrıca “Cam yünü nasıl yapılır?” konusunda yapım aşamasında kimyasal kullanılmasının tüm bu sorunlara yol açacağı da bilinmelidir. Onu güvenli veya riskli yapan yapım aşamasıdır, denebilir. U nedenle bu elyaflarla çalışırken uygulamayı yapan kişilerin tüm iş güvenliği önlemlerini alması gerekir. Bütün bu detaylara dikkat edilerek camyünü kişinin temas etmediği ve suya temasın olmadığı yüzeylerde, çatı aralarında yalıtım amaçlı tercih edilen bir maddedir.

Yalıtım İşlemi ve Cam Yünü Nasıl Yapılır?

Cam yünü nasıl yapılır? konusunda bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz. Tüm yapı malzemeleri ve yalıtım araçları için sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaraları üzerinden bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cephe Paneli Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari