Çatı İzolasyon Malzemeleri Avantajları

Çatı İzolasyon Malzemeleri Avantajları

Çatılar, yapıların dış etkenlere en çok maruz kalan bölgeleridir. Yağmurlar, karlar, rüzgarlar, güneş ışınların yapıların en fazla çatılarını etkiler ve çatıların kalitesi yapıların kalitesi üzerinde belirleyici bir etkendir. Son yıllarda izolasyon yapılarda fazlaca kullanılmaya başlanmış ve zamanla zorunlu olacağı anlaşılmaktadır. Fakat zorunluluktan ziyade verim açısından izolasyonların tercih edilmesini öneriyoruz. Çünkü izolasyon yapılan yapıların hem kullanım ömrü daha uzun olmakta hem de kullanım konforu çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Firmamız en modern ve en yeni çatı izolasyon malzemeleri ve modellerini tercihe sunmaktadır. Çatılarınızı güven altına almanızı, yaşam alanlarınızın sağlamlığını arttırmanızı sağlamaktadır.

Çatı İzolasyon Malzemeleri Avantajları

Çatı İzolasyon Malzemeleri ve Sağladığı Faydalar

Çatı izolasyon malzemeleri kullanım amacı çatılarda ısı yalıtım, ses yalıtım, yangın yalıtım ve su yalıtım sağlamaktır. ısı yalıtım sayesinde yapıların daha az enerjiyle soğuk havalarda ısıtılması; sıcak havalarda serinletilmesi sağlanmaktadır. Ses yalıtımı sayesinde yağışların, rüzgarların ve dış dünyanın gürültüsünün dışarıda tutulması, içeriye geçişinin engellenmesi sağlanmaktadır. Böylece içeride çok daha huzurlu bir ortam edinilmektedir. Yangın yalıtımı sayesinde olası bir yangının önlenmesi amaçlanmakta, bunun için yanmaya dayanıklı ürünler tercih edilmektedir. Çatı izolasyonunda en önem verilen noktalardan birisi su izolasyonudur. Bu, aynı zamanda nem izolasyonu anlamına da gelmektedir. Su izolasyonu sayesinde çatıların su alması engellenerek hem çatı altı ürünlerin hem de yapıların tümden zarar görmesi önlenmektedir.

Çatı İzolasyon Malzemeleri Çeşitleri

Çatı izolasyon malzemeleri arasında özellikle sandviç paneller dikkat çeker. Yine osb levhalar, taş yünü, cam yünü levhalar, trapez saclar, rufoline levhalar, eternit oluklu levhalar, shingleler, straforlar ve kataloğumuzda bulunan daha birçok izolasyon malzemesi müşterilerimizin tercihe sunulmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı tek başına, bir kısmı başka ürünlerle birlikte kullanılarak izolasyon sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzocam Taşyünü başlıklı makalemizde taşyünü manto fiyatları, taşyünü sanayi levhası ve taşyünü teras çatı hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari