Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Yapıların en önemli parçalarından olan çatılarda çeşitli kaplama uygulamaları yapılmakta ve çatı kaplama fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Çatılar, binaların belki de en önemli parçalarıdır. Çünkü dış dünyanın yağmuruna, karına, rüzgarına, güneşine, soğuğuna en çok maruz kalan alan çatılardır. Bu yüzden çatının sağlamlığı binanın sağlamlığını etkiler, ömrüne tesir eder. Aynı zamanda bütün binanın ortak kullanım alanı olduğu için müştereklik arz eder.

Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Malzemeleri ve Fiyatları

Günümüzde çatı kaplama malzemeleri olarak; metal esaslı çatı kaplama malzemeleri, kil esaslı çatı kaplama malzemeleri, bitüm esaslı çatı kaplama malzemeleri, çimento esaslı çatı kaplama malzemeleri, plastik yani polimer esaslı çatı kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Elbette bu ürün çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Metal esaslı kaplama malzemeleri, kurşun, çinko, bakır, alüminyum ve galvanizli sac olarak sayılabilir. Bu metallerin arası farklı malzemelerle doldurulmakta ve çatı kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Mesela alüminyum ve galvaniz sac levha arasına taş yünü eklenmesiyle sandviç paneller elde edilir. Bu sandviç paneller, ısı yalıtım, ses yalıtım, su yalıtım özelliklerini birlikte sunmaktadır. Bu yönüyle en çok tercih edilen çatı kaplama malzemelerinden biridir. Çeşitli boyutlarda ve kalınlıklarda üretilebilmektedir. Boyutuna göre, sac kalınlığına ve dolgu kalınlığına göre çatı kaplama fiyatları farklılık göstermektedir.

kirmizi-sandvic-panel

Çatı Kaplama Fiyatlarında En İyi Ücretlendirme Yolu

Diğer çatı kaplama malzemeleri de ihtiyaca göre çeşitli avantajlar sağlamaktadırlar. Her birinin kullanım alanları ve özellikleri farklılık gösterebilmektedir. Kullanıcılar, coğrafi şartlara göre, maddi imkanlarına göre ve yapılarının genel özelliklerine göre çatı kaplama malzemesi tercihini yapabilirler. Bunların her biri metrekare üzerinden fiyatlandırmaya tabi tutulur ve her birinin fiyatlandırması da birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Elbette farklı çatı kaplama fiyatları oluşmasında uygulanacak alanın genişliği, ürünlerin kalınlık-inceliği, içlerine döşenecek dolgu malzemesinin çeşidi gibi faktörler de etkili olmaktadır. Piyasa hareketliliği ve seçilen ürünün arz-talep yoğunluğu de farklı fiyatlandırmaların ortaya çıkmasını sağlayabilir. En sağlıklı yöntem, farklı firmalardan ürün kalitesini göz önünde bulundurarak benzer ürünler üzerinden fiyat karşılaştırması yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Nedir ? başlıklı makalemizde sandviç panel kaplama, sandviç panel renkleri ve sandviç panel tip ve ebatları hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari