Membran Fiyat

Membran Fiyat

Membran Fiyat  Bitümlü su yalıtım membranı inşaat sektöründe kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe kullanılmasındaki genel geçer neden ise; dayanıklı ve su yalıtımı yapma özelliğinden kaynaklanmaktadır. Temellerde, perdelerde, çatılardan, bahçelere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Bitümlü membran kararlı yapısı dolayısı ile ve membran fiyatlarına karşılık sunduğu performans ve neredeyse ikamesi olmadığından tercih edilmektedir.su yalıtım malzemeleri

Membran Fiyat

arduazlı membran

Neden Membran Kullanılmalıdır

Bitümlü membran fiyat performans ürünü olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Tüm dünya ülkeleri tarafından inşaat sektörlerinin vazgeçilmezi olan membranın özelliklerine değinecek olursak; bitümlü membran yapıların genellikle temelinde, bodrum katlarında ve çatılarında kullanılmaktadır, membran sayesinde yapıların yerin altında kısımları sürekli su ile karşı karşıya kalmaktadır, buda yapıların olumsuzluklarla karşı karşıya kalmasına sebep olmaktadır. Sadece temelde yalıtım malzemeli beton kullanılması ve katkı maddeleriyle desteklenmiş olsalar bile bir süre sonra uzunca su ile karşı karşıya kalan yapı bir süre sonra su geçirmeye başlar buda yapının temelinde bulunan metal malzemenin korozyona uğramasına sebep olmaktadır. Tamda bu noktada bunun önüne geçilmesi amacı ile yeraltı sularına maruz kalmamak için bohçalama yöntemi ile yapıların temelleri membran ile kaplanır. Yapıların çatılarında ise ağırlık yapmadığından dolayı ve ciddi bir şekilde sıvı yalıtımı yaptığından dolayı tercih edilmektedir.

Bituline Membranlar

Bitümlü membran fiyat açısından farklılık göstermektedir. Lakin membran kullanılmayan yapıların uzun dönemde ciddi sorunlar yaşayacağını aktardık, peki membran nasıl bu kadar iyi bir performans sunuyor sorusunun cevabı ise Polimer-bitüm modifiyeli membranlar yüzeyinin reçinesinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir izolasyon sağlamasında başrol oynamaktadır. Ülkemizde de membranın ve kullanımının büyük önemi vardır. Ülkemiz deprem riski en yüksek coğrafyalardan birinde yer almaktadır, yapılarının temelindeki metal ve benzeri malzemelerin membran sayesinde korozyona uğramaması olası tehlikelerin önüne geçmese dahi önleyici olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Çatı Malzemeleri Fiyatları başlıklı makalemizde çatı fiyatları, çatı kaplama malzemeleri fiyatları ve çatı malzemeleri istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari