Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir  , Su yalıtımı genel olarak iki başlık altında yapılır.  Bunlar yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımıdırYapısal su yalıtımındasu geçirmeyen betonharç vbyapı malzemesi içine üretimi sırasında kimyasallar eklenirKimyasalların özelliği malzeme içindeki porozite denilen gözenekleri ortadan kaldırmaktır. Porozite arttıkça geçirimlilik de artmaktadırYapısal su yalıtım malzemeleri eklendiği yapı malzemesine genel olarak kürlenme aşamasında etki ederFakat birkaç  farklı mekanizma ile malzeme içindeki hava boşluğu miktarını sayıca ve boyutça azaltırEn tanınanı ise hava sürükleyici olarak kullanılan malzemedir.

pp40m-yesil

pp40m-yesil

Su Yalıtım Fiyatları

çatı malzemeleri kendi içinde  oldukça çeşitlilik göstermektedir. Yüzeysel su yalıtım uygulamasında kullanılan yalıtım malzemesi temel olaraksürme tip su yalıtım malzemeleri, bitüm esaslı su yalıtım örtüleri ve plastik veya kauçuk esaslı sentetik su yalıtım örtüleri olmak üzere 3 ana ürün olarak yer alır.

Su yalıtım malzemeleri, uygulama yerinde malzeme üreticilerinin tavsiyeleri doğrultusunda uygun karıştırıcılar ile karıştırılır ve kullanıma hazır olan inceltici ile yüzeye uygulaması yapılabilir.

Su yalıtım malzemeleri muhteviyatına göre sınıflandırılmıştır.

  •         Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri
  •         Kristalize olan çimento esaslı malzemeleri
  •         Kristal olmayan çimento esaslı malzemeler
  •         Bitüm esaslı malzemeler
Su yalıtım malzemeleri

pp40m-kirmizi

Su Yalıtım Tipleri

Polimer bitümlü örtülerde kullanılan bitüm performansının artırılması için termo-plastik reçine ilave edilirGenel olarak plastomerik örtüler yüksek akma sıcaklığı dolayısı ile sıcak iklim bölgesinde elastomerik polimer bitümlü örtüler ise düşük derece soğukta bükülme sıcaklığı ile soğuk iklim bölgelerinde performans sağlarlarSu yalıtımı betonun çatlamasına ve bozulmasına da engel olurSu yalıtımı kullanılan yerlertemeller ve toprak ile temas eden yerleriçme ve kullanma su depoları ve bunun gibi birçok su yalıtım yapılan yerler vardır. Yapıya zarar veren su ve nemin binaya girmesini önlemek için geçirimsiz malzemelere Su yalıtım malzemeleri denirSu yalıtımı önlemleriyapısal ve yüzeyseldir.

Bir önceki yazımız olan Boyalı Profil başlıklı makalemizde boyalı profil fiyatları, demir kutu boyalı profil fiyatları ve demir kutu galvaniz profil hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari