Onduline fiyatları

Onduline fiyatları

Çatı Kaplama Malzemeleri ve Onduline Fiyatları

Çatı kaplama malzemeleri arasında onduline fiyatları ile öne çıkmakla birlikte farklı seçeneklerde mevcuttur. İnşaat sektöründe özellikle çatı kaplaması amacıyla kullanılan pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Kullanım şekilleri ve özelliklerine göre ürünler kullanıcıları tarafından seçilebilmektedir. Bunun yanı sıra yalıtım özelliklerine göre de kullanılan ürünler değişiklik gösterebilmektedir. Onduline levha ve benzeri ürünler çatı kaplama malzemeleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerdir. Bununla birlikte özellikle yalıtım malzemeleri kullanılarak üretilen kaplama malzemeleri de özel amaçlarla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda da kullanıcılar sadece boyalı trapez sac ya da galvanizli sac kullanarak çatı kaplama işlemini gerçekleştirmektedir.

Onduline fiyatları

Onduline Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Onduline fiyatları ve özellikleri ile dikkat çekmekte olan bir çatı kaplama ürünüdür. Özellikle ekonomik çatı kaplaması yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılan bir malzemedir. Onduline özel olarak dayanıklı olması için üretilmiş olan, içerisinde elyaf malzeme bulunan ve özel reçine ile sabitlenen ve birleştirilen özel bir çatı kaplama levhasıdır. Onduline tamamen çatı kaplaması amacıyla üretilmiş bir malzemedir. Bunun sağlanabilmesi için hem sağlam hem de özel olukları ile üretilmektedir. Bu olukları sayesinde üzerinde yağmur suyu ve kar barındırmamaktadır. Montajı yapılırken eğimli bir şekilde montajlanan onduline bu sayede işlevini yerine getirmektedir.

Onduline Kullanım Alanları

Onduline fiyatları sayesinden pek çok alanda kullanılmakta olan bir çatı kaplaması malzemesidir. Özellikle çatı kaplaması olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür. Onduline betonarme binaların çatılarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra prefabrik binalar ve yapılar üzerinde de sıklıkla onduline tercih edilmektedir. Onduline üretim özelikleri sayesinde pek çok farklı bölge ve alanda tercih edilmektedir. Sağlam ve reçineli esnek yapısı sayesinde hava şartlarındaki değişikliklere karşı uyum sağlayabilen bir malzemedir. Bu esnekliği hem ısı değişikliklerinde hem de rüzgâr gibi etmenlere de dayanıklı hale gelmektedir. Onduline çatı kaplama malzemeleri özellikle hafif yapısı sayesinde binalara ekstra yük oluşturmayacak bir malzemedir. Bu sayede depreme dayanıklı olarak inşa edilen binalar için tercih edilen bir üründür. Ayrıca montajının kolay olması sayesinde de kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çatı kaplama için hangi malzeme daha kullanışlıdır başlıklı makalemizde çatı kaplama ankara, çatı kaplama istanbul ve çatı kaplama malzemesi satışı hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari