OSB Levha Boyutları

OSB Levha Boyutları

Osb Levha Zeytinburnu

OSB levha boyutları binaların yalıtımı için çok önemlidir. Oriented Strand Board olarak İngilizceden direkt olarak kısaltılmış bu levhalar Türkiye’nin her yerinde kullanılmaktadır. Yıllar önce inşaat piyasasına girdi ve özellikleri sayesinde popüler hale geldi. Boyutlar 11 mm, 15 mm ve 18 mm olarak değişiklik göstermektedir. Levha boyutları büyüdükçe yalıtım etkisi de bir o kadar artmaktadır. Oldukça iyi sonuçlar verdiği için sadece apartman binalarında değil profesyonel yapılarda da kullanılmaktadır. Hatta daha çok bunlarda kullanıldığı görülmektedir. Hem çatı hem de dış duvarı cephelemede kullanılmaktadır. Her zaman estetik bir görüntü elde edilebilmesi kolay olan bu ürün olduğu için mimari açıdan da tatmin edici bir ürün olmaktadır.

OSB Levha Boyutları

OSB Levha Neden Tercih Ediliyor

OSB levha boyutları farklı milimetrik şekillerde karşınıza çıkmaktadır ve bu yüzden de her türlü yalıtım ihtiyacını karşılamaktadır. Bir apartman binasının ihtiyaç duyduğu yalıtım farklıyken bir sinema binası için çok daha farklı bir yalıtım seviyesi gerekecektir. Bu yüzden boyutlara dikkat etmelisiniz. Bu levhaların çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi dayanıklı olmasıdır. Hatta firmalar tarafından garanti dahi verilmektedir. 4 çeşidi bulunan OSB levhalar birbirinden oldukça farklıdır. Yani bunlar sadece inşaat sektöründe kullanılmazlar. Bu levhalar mobilya sektöründe dahi kullanılmaktadır. Oldukça fazla müşterisi olmasının sebebi de farklı alanlara hitap edebiliyor olmasıdır. Esnek yapısı sebebiyle kolay şekil alabilir. Bu da her alanda kullanılmasının bir diğer sebebidir. İhtiyaçlarınız dahilinde sizler de bu seçimi yaparak cepheleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

osbsunta-kucukdeveci

OSB Levha Kullanımı

OSB levha boyutları kullanım alanlarına göre değişmektedir. Önceden okuduğunuz gibi bu levhalar sadece binaların dış cepheleri için kullanılmamaktadır. Bunlar dışında hafif yapı inşaatı, zemin yükseltme işlemlerinde, asma katların yapımında kullanılabilmektedir. Ayrıca raf, dolap gibi eşyaların yapımında, dükkanların vitrinlerinin yapımında, taban döşemelerinde ve ev içi dekorasyonda kullanılabilmektedir. Tüm bu alanlara ayrı ayrı hizmet edebilen OSB levhalar işlevlerine göre oldukça uygun fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır. Kullanım şeklini belirterek firmayla görüşmelere başlamak için Küçük Deveci İnşaat’ın internet sitesine göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Osb Levha Nasıl Boyanır? başlıklı makalemizde osb kronospan satışı, osb levha tipleri ve osb levha toptan satış hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari