Osb Levha Ölçüleri

Osb Levha Ölçüleri

Avantajlarıyla Göze Çarpan Osb Levha Ölçüleri Standartları!

Osb levha ölçüleri için standart ölçülerin 122 ye 183 olduğunu söylemek mümkündür. Kalıp şeklindeki Osb levhalar söz konusu standart ölçüleri ile uygulamalarınız için hazır duruma getirilmekte çatı, duvar vb. alanlarda en güzel avantajları ile boy göstermektedir. Dış etkenlerin şiddetliliğine ve neme karşı gösterdiği dayanıklılıkla ilgi çeken Osb levhaların tercih sayısı günden güne artış göstermektedir. Dış görünüşünde istenilen formun yakalanmasına izin veren Osb levhalarda istenilen estetikliği yakalamak da böylece çok kolay olmaktadır. Dayanıklılığına eklenen muazzam görünümle Osb levhalar yalıtımda tercih edilen en önemli malzemeler arasında yerini almaktadır. Isı ile su yalıtımında gösterdiği başarı Osb levhaların önemini açıkça göstermektedir. Kullanışlı bir yapıya sahip oluşuyla da dikkat çeken Osb levhaların kullanışlılığını sahip olduğu esneklik ile açıklamak mümkündür. Farkına varmadığınız zira evlerin birçoğunda yerini almış olan Osb levhalar hava olaylarına karşı evlerinizi koruyabilen bir tür güven malzemesidir. Avantaj konusunda sunduğu birçok alternatifle de boy gösteren Osb levhaların boyutları her ne kadar standart bir ölçü ile belirlenmiş olsa da duruma ve koşullara göre bu konuda farklılıklara gidilebilmektedir.

osb-fiyatlari-kronospan

Osb Levha Ölçüleri Kullanılacak Alanlara Yönelik Değişebilir!

Osb levha ölçüleri için 122 ye 183 santimetre ölçülerindeki boyutların söz konusu olduğundan yukarıda bahsedilmişti. Osb levha ölçüleri için bir de 95 milimetrelik uzunluğun ve 0,65 milimetrelik kalınlığın söz konusu olduğu her ortam için uygunluğun bulunduğu boyutlardan bahsetmek gerekir. Dayanıklılığın hat safhada olduğu Osb levhalarda ölçüler dayanıklılığına olumlu yönde etki edecek ve kullanışlılığını arttıracak şekilde ortaya çıkmaktadır. Çeşitlilik olarak birçok türünden bahsedilebilecek Osb levhalar her ne kadar çatı ve duvarlarda kullanılsa da mobilyalarda da tercih edilen ürünlerdendir. Bu noktada ise ölçüleri kullanılacak alanlara yönelik farklılıklar gösterebilmektedir.

osb-fiyatlari-net

Montaj Sırasında Osb Levha Ölçüleri Bakımından Dikkat!

Osb levha ölçüleri yalnızca montaj öncesi karşınıza çıkan ölçülerden ibaret değildir. Bu noktada Osb levhalarla ilgili montajı sırasında da dikkat edeceğiniz hususlar vardır. Bunlar malzemenin boşa gitmemesi açısından levhaların arasında bırakacağınız 1 buçukla 3 mm arasındaki boşluk ölçüleridir

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel İşçilik başlıklı makalemizde çatı poluretan panel, kırmızı sandviç panel ve sandviç beyaz panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari