Sandviç Panel Ağırlığı

Sandviç Panel Ağırlığı

Sandviç Panel Yaptırırken Deneyimli Firmalar ile Anlaşılmalı! , Yalıtım malzemeleri arasında bir tercih yaparak çatı ve dış cephe uygulamalarında kullanılmak üzere sandviç panel kullanmayı tercih eden kişilerin bu uygulamaları yaptırırken bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Uygulamanın başarılı bir şekilde sonuç vermesi için sandviç paneller hakkında fazla bilgi sahibi olmayan kişilerin yapabileceği tek şey deneyimli ve bu yalıtım ürünleri konusunda başarılı sonuçlar veren bir firma ile anlaşması olmaktadır. Özellikle yapının taşıyabileceği ağırlıkların sandviç panel ağırlığı ile oranlı bir şekilde belirlenerek istenilen seviyelerde olmasının sağlanması ancak deneyimli firmaların tecrübeleri ile mümkün olabilir.

Sandviç Panel Yaptırırken Deneyimli Firmalar ile Anlaşılmalı sandviç panel

Sandviç Panel Ağırlığı Neden Önemli?

Mimari alanında yapılarda bulunması gereken en temel niteliklerin başında yapının hafifliği gelmektedir. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından yüksek değerlere sahip olan binalarda genelde bu husus geri plana atılabiliyor. Bu sebeple sandviç panel ağırlığı dikkat edilmesi gereken noktalardan biri olmaktadır. Standart olarak metal formdaki mineral yün izolasyonlu sandviç paneller metrekareye 15 kg ağırlık verecek şekilde oluşturulabilmektedir. Bunun yanı sıra sandviç panellerin ağırlıkları da göz önünde bulundurularak belirli bir eğim seviyesinin üzerindeki alanlarda bu ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Kullanılan malzemeye bağlı olarak değişen sandviç paneli ağırlıklarında poliüretan katkılı olanlar için 12 kg olmaktadır. Bu sebeple kullanılan malzemenin ideal oranlarda belirlenmesi açısından kişilerin mutlaka ürünleri satın aldığı firmalardan hizmet alması ve bu firmanın görüşleri doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir.

küçükdeveci polüretan panel sandviç panel

Yalıtım için Sandviç Panele Ek Bir Uygulama Yapılması Gerekli Midir?

Sandviç panellerin kullanılmasının en temel amacı yalıtım özelliklerinin istenilen seviyeye gelerek yapı içinde tüketilen enerjinin en aza indirilmesi ve yakıt masraflarının da mümkün olduğu kadar azaltılmasıdır. Bu noktada sadece bir yalıtım malzemesi olarak kullanılan sandviç paneller tek başlarına bile cephe ve çatı uygulamalarında istenilen her beklentiye cevap verecek şekilde çalışabilmektedir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan en sık ürünlerden olan sandviç panel ağırlığı yönüyle de kişilerin rahatlıkla farklı tercih yapmasına olanak sağlamaktadır. Böylece başka hiçbir uygulamaya gerek kalmadan estetik kaygıların, yalıtım amaçlarının ve dayanıklılığın korunması mümkün olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü fiyatları başlıklı makalemizde taşyünü şilte ve taşyünü ters levhası hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari