Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır ?

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır ?

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır? Son yıllarda gelişmiş olan inşaat sektöründeki ilerlemeler sayesinde birçok uygulama montajında da büyük kolaylıklar sağlanmaktadırYüzey kaplaması olarak kullanılan ve estetik bir malzeme olan Sandviç panelçatısoğuk oda paneli olarak da çeşitlere ayrılmıştırEndüstriyel yapılar için kullanılan kompozit bir çatı ya da cephe kaplamalarında kullanılan bir malzeme çeşidi olarak sunulmaktadır.

mebranlı-sandvic-panel

Sandviç Panel Kullanmanın Yararları

Sandviç panel, kullanım alanında üst seviyede suses ve ısı yalıtımı sağlamış olduğu için kullanımı zaman geçtikçe artmaktadırAyrıca nem yoğunlaşma aderansını da yükselten bu malzeme sayesinde kullanılmış olan yapılarda aynı anda birçok fayda sağlamaktadır.

Sandviç panel levhaların alt ve üst katmanları boyalı metalden ya da boyalı sacdan veyahut da naturel aleminyumdan oluşmaktadır. Belli formlarda üretildiğinden fire vermeden de bu paneller hızlı bir şekilde montaj edilmektedir.

mebranlı-panel

Sandviç Panel Avantajları ve Önemi

Gelişen üretim teknolojisi ve kaliteli malzeme ile beraber yüksek taşıma kapasitesine sahip Sandviç paneller üretilmektedir18 metreye varan uzunluklarda üretilen sandviç panellerin yapılarda kullanılması ile kaplanan yüzeyin montaj işçiliği yanı sıra birleşim nokta sayısı oldukça azalırGelişen nakliye ve taşıma imkanları sayesinde büyük cephe ve çatı yüzeyler kısa zamanda kapanabilmektedir.

Bu ürünün hızlı monte edilmesi en önemli özelliklerinin biri olarak gösterilir. Uzun ömürlü olması, dayanıklı olması, yüksek miktarda ısı yalıtımı sağlaması, yüzey     temizliğinin ve    bakımının kolay olması da önemli avantajlarından biridir. Çok farklı ve zengin renk seçenekleri ile bilinen özellikleri sayesinde mimarı tasarım özgürlüğü sunması, kullanımı sırasında önemli bir sorun ile karşılaşılmasına izin vermemesi kendisinden beklenen görevleri de    fazlası ile yerine   getirebilirsin. Bu ürünlerin uzun ömürlü olması dayanıklı olması ısı yalıtımı sağlaması önemli avantajları arasında yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel başlıklı makalemizde çatı panel, polüretan sandviç panel ve taşyünü dolgulu panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari