Soğuk oda paneli

Soğuk oda paneli

Soğuk Oda Paneli Özellikleri

Soğuk oda sandviç paneli pek çok alanda, medikal ürünlerin yanında gıda maddelerini, kimya ürünlerini hızlı ve yüksek kalitede koruyan ürünlerdir. Hiper marketlerin, gross marketlerin, süper marketlerin; meyve, sebze, et ve deniz ürünlerinin bozulmadan saklanması ve depolanması için kullanılan uygun fiyatlı, yüksek kaliteli ve ısı yalıtımlı çözümler sunmaktadır. Soğuk oda panelleri; dondurulmuş gıda maddeleri, dondurma, et tesisleri, hastane, laboratuvar, deniz mahsulleri ürünlerin depolandığı ve paketlendiği alanlar, et işleme tesisleri gibi alanlarda hijyenik, kaliteli bir ısı yalıtımı sunmaktadır. Soğuk oda panellerinde kullanılan boya bakterilere karşı yüksek koruma sağladığından ortamı hijyenik ve temiz tutarlar. Soğuk hava depoları cephe kaplamalarında kullanıldığı gibi tavan kaplamalarında da kullanılmaktadır.

Soğuk oda paneli

Soğuk Oda Panellerinin Teknik Özellikleri

Soğuk oda paneli teknik özellikleri bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Bazı ürünlerin içeriğinde paslanmaz çelik olan metal yüzeylerde kullanılabilmektedir. Thermopanel Zemin paneli üst yüzey şekli altıgen dokulu ve kaydırmaz olarak, 9 mm kalınlığında playwood malzemeden üretilirler. İsteğe bağlı durumlarda zemin paneli baklava dilimleri şeklinde kaydırmaz olarak da üretilebilirler. Üst yüzey malzemesi playwood olarak üretilen zemin panellerin 2.500kg/m2düzgün yayılı ve 250kg/cm2 noktasal yüke dayalıdır. Özel tasarımları sayesinde paneller özelliklerini kaybetmezler ve birbirlerine kenetlenirler. Panellerin demontaj ve montaj kolaylıkları stabil hale gelmesini sağlamaktadır. Şoklama depoları da dâhil olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılayabilir şekilde üretilirler.

Soğuk Oda Panelleri Kullanım Alanları

Endüstride kullanılan soğuk hava depoları iyi bir izolasyona imkân tanıyan soğuk oda paneli olarak da kullanılan sandviç panellerden oluşurlar. Pek çok alanda(dondurulmuş gıda maddeleri, dondurma, et tesisleri, hastane, laboratuvar, deniz mahsulleri ürünlerin depolandığı ve paketlendiği alanlar, et işleme tesisleri vb.) soğuk oda panelleri kullanılabilirler. Kullanım alanlarında bağlı olmak kaydı ile uygun olan ölçüler ile kurulurlar ve sandviç paneller iyi bir ısı yalıtımı oluşturduğundan, yüksek düzeyde kaliteli ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlamaktadırlar.  Soğuk oda panelleri soğuk hava depolarındaki yalıtım için en ideal sonuçları veren en uygun malzemedir. Bu sayede gıda maddelerinin tazeliği ve doğallığı korunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Profil Demir Fiyatları başlıklı makalemizde boyalı astar kutu profil ve boyalı profilde kutu hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari