Strafor köpük fiyatları

Strafor köpük fiyatları

Isı yalıtım malzemeleri , Strafor, %5’i polistrenden %95’i havadan oluşan, günlük hayatta sıkça kullanılan beyaz eşya muhafazasında, yalıtımda kullanılan yuvarlak beyaz köpüklerden oluşan malzemenin adıdır. Polistren tanecikler buhar ile ısıtılarak köpük bloğu oluştururlar. Eşyaları korumak için kullanılmasının yanı sıra ısı yalıtım malzemesidir. Binaların ısı yalıtımında da oldukça tercih edilen bir malzemedir. Strafor köpük fiyatları ise o kadar uçuk fiyatlar değildir. Özellikleri ise şu şekildedir.

eps3

eps3

Strafor Beyaz Köpük Özellikleri

  • Yüksek ısı yalıtımı sağlar.
  • Isı iletkenlik grubu 040’tır.
  • Çevre dostu bir malzemedir ve strafor ozon tabakasına zarar vermez.
  • Bina ömrünce yalıtım görevine devam etme özelliğine sahiptir.
  • Uygulaması kolaydır ve ekonomik bir sistem sağlar.

Yapı işlerinde kaplama sorunu çözümlendiğinde straforun kullanılamayacağı sektör hemen hemen yok gibidir.

 

Estetik Görüntü İçin Strafor:

Günümüzde ev dekorasyonuyla iç mimarlar ilgilenmektedir. Onlar için de çok gerekli olan bu malzemeyi ev dekorasyonunda estetik görüntü için kullanmaktadırlar. Strafor köpük fiyatları çok uçuk olmadığı ve tam tersine ucuz olduğu için bu malzeme birçok alanda kullanılmaktadır ve iç mimarların en çok tercih ettiği ürünlerdendir. Fiyatının yanı sıra ısı yalıtımı sağlaması yönüyle de çok fazla tercih edilmektedir. Strafor köpükten tavan kaplaması, duvar kaplaması yapılarak mekana hoş bir görüntü katılabilir. Evde ısıyı artırmak için de evin dışına uygulanan malzeme de strafor köpüktür ve bunların renkleri ve farklı desenleri mevcuttur.

Ev dekorasyonunda ve ısı yalıtımında kullanan strafor köpüğü duvarlara ya da tavana uygulamak kesinlikle göründüğü kadar zor değildir. Bu işi herkes kendi evine de yapabilmektedir. Strafor köpük fiyatları da oldukça ucuz olduğu için birçok insan bunu kendisi yaparak evinin ısı yalıtımını oldukça ucuza mal edebilmektedir. Bunun için malzemeleri temin etmek gerekmektedir ki strafor köpük haricinde sadece duvara straforu yapıştırmak için yapıştırıcıya ihtiyaç duyulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir başlıklı makalemizde su yalıtım küçükdeveci, su yalıtımı istanbul ve yalıtım malzemeleri zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari