Su Yalıtım Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Su Yalıtım Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Yapılarda çalışma gerçekleştirecek veya ilk defa inşaat işlerine girişmiş olan ve yalıtım çalışmaları için ilk defa tecrübe sahibi olacak kişiler, genellikle su yalıtım malzemeleri ne işe yarar gibi bir soru ile firmamıza başvurmaktadır. Firmamız tarafından çok yoğun ve farklı özelliklerde satışa sunulan su yalıtım malzemeleri arasında birçok farklı ürün yer alırken, özellikle sıklıkla kullanılan membran gibi çatılarda ve duvarlarda kullanılan yalıtım malzemeleri de su yalıtımı gerçekleştirmektedir. Öncelikli olarak gerçekleştirilecek işlemin türüne ve yapılacak yapının çeşidine göre belirli su yalıtım malzemeleri arasından seçim yapılması gerekir.

Su Yalıtım Malzemeleri Ne İşe Yarar Ve Nasıl Seçilmelidir?

Yapılarda çürüten ve yapı ömrünü azaltan bir etki oluştururken nem ve ıslaklık, betonarme veya ahşap yapılarda yapı ömrünü de azaltabilir. Bu nedenle su yalıtım malzemeleri ne işe yarar konusunda verilebilecek en doğru cevap; yapının ömrünü uzatmak, istenmeyen kokuları engellemek, böcek ve haşere ulaşması gibi sıkıntıların önüne geçmek ve yapıya güç katmak şeklinde verilebilir. Bu noktada örneğin, betonarme zeminlere sahip olan bir yapıda su yalıtımının elde edilmesi için membran kullanımı tercih edilebilirken, yapının duvar ve çatı sistemlerindeise İzocam, taşyünü, OSB levha, XPS levha veya çelik sac gibi birçok farklı ürün tercih edilebilir.

Su Yalıtım Malzemeleri Ne İşe Yarar Ve Nasıl Temin Edilir?

Günümüzde birçok inşaat firması tarafından su yalıtım malzemeleri temin edilmesi için firmamız tercih edilirken, farklı markalar ve sistemler ile hizmet verilmektedir. Bu nedenle su yalıtım malzemeleri ne işe yarar konusunda firmamızdan seçkin bir cevap alabilir ve ihtiyacınız olan tüm ürünleri sağlıklı şekilde ve kaliteli şekilde firmamız üzerinden temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari