Taşyünü boru izolasyonu

Taşyünü boru izolasyonu

Taşyünü Boru İzolasyonu İle Borular Daha Sağlam

Taşyünü yalıtım konusunda en çok kullanılan ürünlerdendir. Yalıtım ürünü denilince farklı alanlarda da kullanımı devreye girmektedir. Bunlardan biri de su borularının izolasyonudur. Taşyünü borular alüminyum kaplamalı ve kaplamasız olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Bu borular 250 derecenin üstündeki sıcaklıktaki sanayi borularında sıcaklığın dışa geçmesini engeller. Ayrıca borulardaki suyun donmasını önlemek için ve tazyikli su geçişi sırasında çıkan sese ve sarsıntıya engel olur. Alüminyum folyolu olan izolasyon boruları hem donmaya karşı hem de buhara karşı boruların performansını arttırır. Taşyünü boru izolasyonu ile borularla yapılan işlemlerde yaşanabilecek sıkıntılar minimuma indirilmiştir.

Taşyünü boru izolasyonu

Taşyünü Ne İşe Yarar Ve Kullanım Alanları 

Taşyünü fiyatları ne işe yarar sorusunun cevabı oldukça kolaydır ama kullanım alanları oldukça geniştir. Taş yünü yalıtım yapmak için kullanılır. Bu yalıtım ısı, ses ve su yalıtımı olmak üzere tüm yalıtımla ilgili konularda geçerlidir. Taşyünü yapı olarak ısı konusunda oldukça tutucu, ses konusunda sesi geçirmeyen ve nem konusunda da ortamın fazla nemini alabilen bir özelliğe sahiptir. Taş yününün kullanım alanları tüm çatı kaplama ürünlerinin yalıtımında ve dış cephe giydirme ve duvar kaplamalarında izolasyon ürünü olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan yalıtım ürünlerindendir. Özellikle yangına karşı dayanıklı olması sebebiyle çok fazla tercih edilen bir üründür.

izocam-mantolama-fiyat-listesi

Taşyünü Nedir Nerelerde Kullanılır Ve Fiyatları Nasıldır?

Taşyünü Hawai Adalarındaki aktif yanardağlardaki püsküren lavların rüzgarla karşılaşmasında oluşan yünsü yapının sıcağa dayanıklılığının görülmesi üzerinde aynı yollar takip edilerek üretilmiş izolasyon ürünüdür. Yalıtım yapılaması gereken çatı, duvar ve dış cephelerde yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Fiyat olarak diğer izolasyon ürünlerinden daha uygun fiyata satılmaktadır. 

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Üreticileri başlıklı makalemizde nuhpanel poluretan panel, sandviç panel üretim ve teknopanel poluretan panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari