Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi Taşyünü taşın bazı maddelerle birleştirilerek yüksek sıcaklıkta eritilmesiyle birlikte oluşturulan bir malzemedir. Hawai Adalarındaki volkanlardan esinlenerek üretimi yapılmıştır. Taşyününün ana maddesi bazalt taşıdır.  Diğer malzemeleri curüf ve kaya kömürüdür. Bu üç malzeme kazanlar içerisinde yüksek sıcaklıkta eritilip sıvı hale getirilir. Daha sonra ise bu malzeme özel havalandırma sistemleri ile havalandırılır. Rüzgar şeklindeki havalandırma bu malzemeyi iplik haline getirir. İplik halindeki malzeme bir araya getirilerek taşyünün yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Hem kayanın hem de yünün etkisi görüldüğü için bu ad verilmiştir. Taşyünü fiyatları olarak değerlendirdiğimizde yalıtım malzemesi olarak en çok kullanılan malzemelerden biri olması sebebiyle fiyatları çok yüksek değildir.

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Fiyatları ve Taşyününün Kullanım Alanları

Taşyünün en çok kullanılan yalıtım malzemelerindendir. Bu malzemenin çok kullanılır olmasında maliyetinin etkisi de bulunmaktadır. Bu malzeme çok büyük mekanların ısı, ses ve nem konusundaki yalıtımında oldukça önemli bir malzemedir. Binaların çatılarında, duvar bölmelerinde, dış cephelerindeki ısı ve nem yalıtımında, yangına karşı korunması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Taşyünü fiyatları taşyününün çok fazla kullanılması sebebiyle oldukça uygundur. Özellikle yüksek sıcaklığa dayanıklı olması sebebiyle çok büyük binaların yalıtımında kullanılmıştır ki herhangi bir yangın durumunda sıkıntı olmasın. Son zamanlarda çok fazla yapılmaya başlayan organik tarım ve seracılıkta da topraksız tarım amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.çok yaygın hale gelmese de ileride alternatif tarım için kullanılacağı düşünülmektedir.  Taşyünü malzeme toprak yerine bitkilerin altına yerleştirilmektedir. Böylece toprağın yaptığı işi taşyünü yapmaktadır.

tasyunu-zeytinburnu

Taşyünü Fiyatları Neye Göre Belli Olur?

Taşyünü fiyatları incelendiğinde diğer yalıtım malzemelerine göre oldukça uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem performansı çok iyi olup hem de fiyatının bu kadar uygun olması sebebiyle çok fazla kullanıldığı görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Osb Levha Ebatları ve Osb Üretimi başlıklı makalemizde osb egger, osb kronospan ve osb sumaş hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari