Taşyünü nerelerde kullanılır

Taşyünü nerelerde kullanılır

Taşyünü Nerelerde Kullanılır?

Yapıların yalıtım konusundaki performansları her zaman ön planda olmuştur. Başarılı bir şekilde bu yalıtımların uygulanması için kullanılacak malzemelerde önemlidir. Yalıtımların en başarılı şekilde yapılabilmesi konusunda nerede ve ne konuda bir yalıtım yapılacağı önemlidir. Bu performansın sergilenmesi konusunda taş yünü malzemeleri çok tercih edilebilmektedir. Ancak taşyünü nerelerde kullanılır denildiğinde yalıtım konusundaki performansın sağlanabileceği birçok yerde kullanılması mümkün olabilmektedir cevabı verilebilir.

Taşyünü nerelerde kullanılır

Taş Yünü Malzemelerin Özellikleri

Bir kaplama malzemesi olarak düşünülebilen bu malzemeler tek başına kullanılmasından farklı olarak bir uygulama ve sistem içerisinde yer almaktadır. Genel olarak sac malzemeler ile yapılacak olan kaplama işlemlerinde bir dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir. Bu dolgu malzemeleri sac malzemelerin performanslarını arttırmaktadır. Bu sebeple taşyünü nerelerde kullanılır sorusuna verilecek cevap yalıtım konusundaki kaplamalar için dolgu amaçlı olarak gereken yerlerde kullanılması mümkündür denilebilir. Bu malzemeler yalıtım konusunda ısı ve ses yalıtımlarının daha yüksek olmasını sağlayabilmektedir. Tek başına uygulanacak olan sac veya plastik malzemelerin ısı ve ses yalıtımındaki performansları düşük olacaktır. Ancak taş yünü gibi malzemelerin bunlar ile birlikte uygulanması bu performansı arttırmaktadır.

Taş Yünü Malzemelerin Fiyatları

Yapı itibari ile taş yünü malzemelerin taşın belirli sıcaklıkta eritilmesi ve hava ile ince bir şekil olmasının sağlanması ile ortaya çıkmaktadır. Tek olarak kullanılmasından fazla taşyünü nerelerde kullanılır denildiğinde yalıtım amaçlı birçok kullanılabil denilebilmektedir. Bu malzemeler genel olarak yalıtım ve kaplama konularındaki uygulamaların içerisinde kullanılabilmektedir. Cephe kaplama veya çatı kaplama sistemlerinin çok daha yüksek performans sergilemesi konusunda bu malzemeler oldukça tercih edilmektedir. Üretimi genel olarak belirli standartlarda olduğu için fiyatlarında çok bir değişiklik bulunmamaktadır. Uygun maliyetler ile kolay şekilde temin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç panel fiyat listesi başlıklı makalemizde sandviç panel balko, sandviç panel küçükdeveci ve sandviç panel pır hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari