Taşyünü Yalıtım Fiyatları

Taşyünü Yalıtım Fiyatları

Bina yalıtımında yaygın olarak kullanılan taşyünü hakkında merak edilen hususların başında bu malzemenin yalıtımda avantaj sağlayan özellikleri ve taşyünü yalıtım fiyatları geliyor. Taşyünü kullanılarak yapılacak yalıtımda standart fiyatlardan söz etmek mümkün değil. Malzemenin çeşitleri arasında fiyat farklılığı bulunduğu gibi kalite farklılıkları da malzemenin fiyatını dolayısıyla yalıtımın maliyetini değiştiriyor. Yalıtım için birim maliyetlerin hesaplanmasında işçilik ve malzeme maliyeti birlikte değerlendiriliyor. Bu durum büyük alanlarda daha düşük birim maliyetlerle yalıtım yapılmasını mümkün hale getiriyor.

Folyolu Taşyünü Yalıtım Fiyatları

Cephe kaplamalarında ısı ve ses yalıtımı sağlamak ve yapıların yangına karşı dayanıklılığını artırmak üzere folyolu taşyünü levhalar tercih ediliyor. Taşyününün dökme ve şilte olarak kullanımının yanı sıra levha formunda da kullanılabilmesi taşyünü yalıtım fiyatları üzerinde etkili olduğu gibi malzemenin kullanım alanında da etkili oluyor. Folyolu taşyünü levhalar bir tarafı alüminyum folyoyla kaplanarak ya da bir yüzeyde siyah cam tülü kullanılarak piyasaya sunuluyor. Bu malzemenin hammaddesini yüksek sıcaklıkta eritilerek elyafa dönüştürülen bazalt oluşturuyor. Folyolu taşyünü levhaların en önemli özelliklerinden biri de kaplama malzemesi olarak kullanılacağı yüzeyin farklı niteliklere sahip olmasının malzemenin kullanımına etki etmemesi. Yangına dayanıklı olan bu malzemenin ses ve ısı yalıtımı etkisi de oldukça güçlü.

İzocam Taşyünü Yalıtım Fiyatları

Taşyünü yalıtım fiyatları denilince akla gelmesi gereken malzemelerden biri de izocam taşyünü. Özellikle çatılarda kullanılan bu malzeme, binanın başka bölümlerinde yalıtım sağlamak amacıyla da değerlendiriliyor. Isı kaybını önleyerek yakıt tasarrufu sağlamada etkin bir rol oynayan bu malzeme, haşerelere karşı yapıları muhafaza etmek gibi bir işlev de üstleniyor. Kullanım alanına bağlı olarak dökme ve boru tipte olabileceği gibi şilte şeklinde de olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari