Çatı altı kaplama malzemeleri

Çatı altı kaplama malzemeleri

Çatı Altı Kaplamak

Çatı evlerin başıdır ve sürekli olarak evlerin dış cephelerinde ilk etkilenen yerdir. Yağışlar, sıcak ya da soğuk hava koşulları ve daha birçok sebepten dolayı zarar görebilmektedirler. Çatı kaplama malzemeleri çeşitlilik gösterir ve kaplanarak sağlamlaştırılır. Çatı altı kaplama malzemeleri parça parça olarak ya da devamlı olan malzemelerdir. Kiremit, arduaz, levhalar, ondulin gibi malzemeler parçalı olan altyapı malzemelerdir. Üst üste dizilerek yapılan kaplamalar olma özelliğine sahiptirler. Levhalar ve ondulin yeni nesil kaplama malzemelerdir. Oldukça kullanışlı ve yalıtımı olan ürünlerdir. çatı kaplama malzemeleri

Çatı altı kaplama malzemeleri

Çatı Altı Hangi Malzemelerle Kaplanır?

Çatı altı kaplama malzemeleri çok çeşitli özelliklere sahiptir. Polikarbonat yüksek darbelere dayanıklı olan, ısıya dayanıklı olan çatı yapı malzemesidir. PVC levha ondüle ya da düz ve sert yapıda olan çatı yapı malzemesidir. Alevlenmeyen yani ısıya dayanıklı olup, kimyasal maddelerden kolaylıkla etkilenmeyen uzun yıllar kullanım olanağı sunmaktadır. Akrilik cam görünüme sahip olan esnek, dayanıklı, ışık geçiren ve kolay şekil alan bir yapıya sahiptir. Taş yünü yüksek ısılara dayanaklığı olan izolasyon malzemesidir. Kumlu yapı malzemeleri diğer adıyla arduvazlı çatı altı malzemesi su yalıtımı sağlar. Çatılara bitümü malzemeler uygulanır ki ısı ve su yalıtımı sağlansın diye. Tüm bu alt yapı malzemeleri tüm izolasyon özelliklerine sahiptir ve bu sayede çatıları kullanışlı kılarken ısı dengesi de sağlar.

Çatı Altı Malzemelerinin Fiyatları

Çatı altı kaplama malzemeleri fiyatları hakkında internetten küçük bir araştırma yapmak yeterli olacaktır. İnternetten her bilgiye kolaylıkla ulaşılabilir ve bulunulan yerin iklim tipine bağlı olarak çatı altı kaplama malzemesi seçme olanağı sunulur. Fiyatlar da üründen ürüne değişim gösterir. Kaplana bu konuda uzman kişilerce yapılmaktadır. Daha sonrasında uzun zamanlar boyunca hiçbir sorun olmasan kullanım olanağı sunulur.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü nerelerde kullanılır başlıklı makalemizde taşyünü ara bölme, taşyünü levha fiyatları zeytinburnu ve taşyünü mantolama ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari