Çatı Panel İstanbul

Çatı Panel İstanbul

Çatı Panel Sistemleri Ve Malzemeleri

Yüzey kaplaması olarak da kullanılan çatı panel malzemeleri, estetik bir yapı malzemesidir. Çatılarda, cephe ve soğuk oda panelleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Sandviç paneller genel olarak montaj kolaylığı sağladığı ve aksesuar seçenekleri ile yapılarda farklı alternatifler sunduğu için çatı ve cephe kaplamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Çatı kaplama malzemeleri ısı, su ve aynı zamanda da ses izolasyonunu mükemmel bir şekilde yapmalıdır. Aynı zamanda yapıyı dış etkenlerden güvenli bir şekilde koruma görevini de yerine getirmek zorundadır. Bu yüzden genellikle iç ve dış levha ile arada bir yalıtım dolgusundan oluşan ve yanı zamanda esneyebilme özelliği bulunan sandviç paneller çatı kaplama malzemeleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Çatı Panel

Birbirinden Güzel Görünümlü Çatı Panel Levhaları

Çatı panel sistemleri arasında genellikle farklı aksesuar seçeneklerinin olması ve aynı zamanda esneyebilme özelliğine sahip olması nedeniyle sandviç paneller kullanılmaktadır. Bu panellerin kullanılması aynı zamanda üretici ve uygulayan kişiler için de büyük oranda zaman tasarrufu sağlamaktadır. Proje detaylarına göre üretilmekte olan bu panellerin montajı da oldukça kolaydır. Tamamen ölçülere göre üretildiği için fazla malzeme israfını önleyen bu paneller sayesinde birçok açıdan ekonomi yapmak mümkündür. Bir diğer önemli nokta da sandviç panellerin kalitesi ve bunun belgelenmiş olmasıdır. Tüm paneller dünya genelinde geçer normlara sahip olan ECCA normlarına uygun olarak üretilmelidir.

Çatı Panel Fiyatları Hakkında Bilgi

İhtiyaca, iklim ve bina koşullarına göre üretilen çatı panel fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir. Özellikle levhaların kalınlığının değişkenliği ve çatı panellerinin arasında izolasyonu sağlayan dolgu maddesinin malzemesi fiyatları değiştiren en önemli değişkenlerin başında yer almaktadır. En ekonomik yanı ise montajı kolaylığıdır. En önemli unsursa, piyasada oldukça ucuza satılmakta olan ama kalitesi ve ısı yalıtımı oldukça kötü olan çatı kaplama malzemelerinden uzak durmak gerekmektedir. Ucuz ve kalitesiz ürünlerin içinde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecek kimyasal içerikler bulunabilir. Bu yüzden çatı kaplaması yaptırmak istiyorsanız mutlaka satıcıdan ya da üretici firmadan malzemesinin kalitesini gösterecek belgeleri isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Betopan Ölçüleri ve Özellikleri başlıklı makalemizde betopan dış cephe levhası, betopan fiyat ve duvar kaplaması ve fibercement duvar levhası hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari