Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Panel Fiyatları İstanbul

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri , Günümüz teknolojileri ile artık en az maliyet ile en çok verim nasıl alınır? sorusuna cevap aranmaktadır. İnşaat sektöründe yeni bir devrim olan cephe kaplamasında sandviç panel kullanım ve maliyet açısından ön plana çıkmaktadır.

Sandviç Panel Nedir Nerelerde Kullanılır

Sandviç panel: Özellikle daha çok dış cepheler için geliştirilmiş ve yanında da çatı aralarının kaplaması olarak kullanılmakta olan Her iki yüzü de boyalı olacak şekilde galvanizli saç veya alüminyum levhalar arasına yerleştirilen muhtelif kalınlıkları 3,4 ve 5 hadveden oluşan bir sanayi ürünüdür. Kompozit bir çatı ve cephe kaplamasında sandviç panel kullanılmaktadır. Sandviç panel iki metal (galvanizli saç veya alüminyum levhalar) arasına uygulanan poliüretan malzemesi sayesinde birçok işlevi üstlenmektedir. İşlevlerinden bazıları ise ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve ateş yalıtımını yapabilmektedir.

Cephe kaplamasında sandviç panel kullanılması görüldüğü üzere birçok işlevi üstlenmektedir ve en az maliyet ile maksimum faydayı sunduğunu görmekteyiz bu nedenle tercih sebebidir. Panellerin alt ve üst yüzeylerini kaplaması için üretilen boyalı metaller, ihtiyaç tespiti sonrasında farklı formlarda da üretilebilmektedir. Panellerin alt ve üst yüzeylerini kaplaması için üretilen boyalı metaller, ihtiyaç tespiti sonrasında farklı formlarda da üretilebilmektedir, bu sayede ölçülerle ilgili sorunlar olmayacağından ötürü diğer kullanılacak malzemeler gibi fire maliyetlerine katlanmak zorunda kalmamış olacaksınız.

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Panel

Alt ve üst zemini oluşturan boyalı veya boyasız, metaller veya saçlar da kendi arasında değişim gösterebilmektedir. Boyalı olanlarında polyester, PVDF, poliüretan ve plastisöl gibi malzemelerde kullanılmaktadır. Ama genellikle en uygun olan ve maliyet açısından da en uygun malzeme polyester boyadır. Tabi ki coğrafi konum hava şartlarına göre tercihler ve öneriler değişmektedir. Korozyon riski yüksek olan bölgelerde plastisöl ve PVDF kullanılmış olması daha uygundur. Hem ülkemizde Hem de diğer ülkelerde yoğun bir talep görmektedir. Aynı zamanda yoğun bir şekilde önerilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır ? başlıklı makalemizde sandviç panel montajı ve sandviç panel zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari