Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Kaplamak

Etrafımıza baktığımız zaman birçok bina görmekteyiz. Yeni dizaynlar ve modern görüntüler bize göz kırpar. Teknolojinin yansımalarını da bu binaların malzemelerinde anlaşılır. Çünkü üretilen birçok malzeme sayesinde binalar uzun yıllar ayakta durmaktadır. Ayrıca ilk gün ki gibi görünürler. Bunun için daha en baştan sağlam bir rota çizilmelidir. Kaliteli yapı malzemeleri sayesinde yapılan yalıtımlar oldukça önem taşır. Ayrıca dış cephe kaplama çeşitleri de binaya dayanıklılık kazandırır. dış cephe mantolama

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

 

 

Dış Cephe Kaplama Nedir?

Dış cephe kaplama çeşitleri akla montajlamayı getirir. Çünkü maliyeti düşüktür. Ayrıca hemen hemen her yerde kullanılabiliyor olmasıdır.

Cephe kaplama binanın hem içine hem de dışına rahatlıkla uygulanır. Uygulaması 3 farklı yöntemle olur. Devletin de bu konuyla alakalı olarak çıkardığı yasalar sayesinde inşa edilen her binaya cephe kaplama yapılması gerekiyor.

Dış cephe kaplama yöntemi için farklı kaplama şekilleri bulunur.

  • Silikon dış cephe kaplama: binalara zengin bir görünüm verir. Bu nedenle daha çok işyeri gibi yerlerde kullanılır.
  • Alüminyum kompozit dış cephe kaplama: hafif ve ince yapıdadır. Kaliteli bir şekilde ses ve ısı yalıtımı uygulaması yapılır
  • Doğal taş kaplama cephe: binalara doğal ve dayanıklı bir özelik kazandırır. Görünümü güzeldir. Çevre düzeni sağlar
  • Ahşap dış kaplama: doğal bir malzeme olan ahşap kullanılır. Hafiftir. Ama ahşabın yanma ihtimali dolayısıyla tercih edilmez.

Dış cephe kaplama malzemeleri binanın yapısı ve türüne göre değişkenlik gösterir. Ayrıca insanlar fiyata bakarak da kararlarını verir.

foamboard mantolama

Dış Cephe Kaplama Malzeme Fiyatları

Binaların iç ve dış tasarımı çok önemlidir. Hem güzellik bakımından iyi dizayn edilmeleri gerekir hem de kalite bakımından iyi malzemeler kullanılmalıdır. Dış cephe kaplama çeşitleri fiyatları için firmaların farklı seçenekleri bulunur. Bunun için öncelikle internetten fiyat taraması yapılmalıdır. Ayrıca kurumsal olan bir firmayla birebir iletişime geçilirse daha ayrıntılı bilgiler elde edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Çatı altı kaplama malzemeleri başlıklı makalemizde .çatı malzemeleri bakırköy, arnavutköy çatı malzemeleri ve beykoz sandviç panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari