Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri Nelerdir?

Ses ve ısı yalıtımının gündeme gelmesiyle beraber dış cephe mantolaması da gündeme gelmiştir. Zira günümüz şehir hayatında gürültü kirliliği en çok rastlanan sorunların başında yer almaktadır. Gürültü kirliliği problemine çözüm noktasında etkili bir unsur ise ses yalıtımı karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında yüksek doğalgaz faturalarından etkilenmemek ve ısı tasarrufu sağlamak amacıyla da ısı yalıtımı gündeme gelmiştir. Her iki yalıtım türünün oluşturulmasında ise dış cephe mantolama sektörü etkili bir çözümler sunmaktadır. Bu bakımdan pek çok farklı dış cephe mantolama çeşitleri bulunmaktadır.

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

En Etkili Dış Cephe Mantaloma Çeşitleri

Dış cephe mantolama çeşitleri, teknolojinin gelişmesine paralel olarak sürekli olarak artış göstermektedir. Bu bağlamda çok farklı model ve özellikte pek çok çeşit dış cephe mantoloma faaliyeti yapılmaktadır. Bu bağlamda ahşap dış cephe kaplamasından prekast dış cephe kaplamasına, alüminyum kompozit panel dış cephe kaplamasından yalı baskı dış cephe kaplamasına varıncaya kadar pek çok farklı dış cephe mantolama çeşitleri mevcuttur. Bu bağlamda gerekli kullanım özelliklerine ve müşterinin taleplerine göre istenilen çeşitteki dış cephe mantolama modeli seçilerek, uygulaması yapılmaktadır. Teknoloji geliştikçe dış cephe mantolama çeşitleri de sürekli olarak çeşitlenmektedir.

taşyünü tırtıklı levha

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri Modelleri

Dış cephe mantolama çeşitleri, sürekli olarak güncellenen modellerden oluşmaktadır. Bu modeller sürekli olarak modern çağın gereksinimlerine göre yenilenmektedir. Zaman içerisinde tasarım ve estetik olarak çok farklılaşan ve güzelleşen bu modeller, kullanım özelliği olarak da kendilerini sürekli olarak yenilemektedir. Esasında dış cephe mantolama modellerinde en çok dikkat edilen husus, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı konusunda ne kadar elverişli olduğu hususudur. Bunun yanında dış cephe mantolama malzemesinin kolay işlenebiliyor olması da bu malzemeyi uygulayacak olanların dikkat ettiği bir konudur.

Bir önceki yazımız olan Folyolu Taşyünü başlıklı makalemizde taşyünü ankara, taşyünü arnavutköy ve taşyünü bakırköy hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari