Folyolu Taşyünü

Folyolu Taşyünü

Folyolu Taşyünü nü Diğerlerinden Ayıran Özellik Nedir?

Dış cephe kaplamaları yapılırken ve yalıtım özellikleri ortaya çıkarılırken en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen taşyünü malzemesi farklı çeşitleri ile de yalıtım uygulamaları yapılırken kullanılabilmektedir. Bunlardan biri olan folyolu taşyünü malzemesi diğerlerinden farklı olarak üzerinde bir alüminyum folyo kaplaması barındırmaktadır. Zaman zaman alüminyum folyo dışında siyah cam tülü ile de kaplanmakta olan bu ürünler shrink adı verilen ambalajlar içerisinde piyasada satışa çıkmaktadır. Standart taşyünü ile benzer özellikleri gösteren bu malzeme de yalıtım özellikleri ile dikkat çeker.

Folyolu Taşyünü

Folyolu Taşyünü Nerelerde Kullanılır?

Yalıtım ihtiyaçlarını karşılamak üzere folyolu taşyünü kullanmayı tercih etmiş olan kişiler bu malzemelerin uygulanabilirliği ve kullanımının kolaylığının son derece üstün özellikler taşımasından dolayı bu malzemeyi diledikleri alanlarda kullanabilmektedir. Temel olarak ısı ve ses yalıtımlarının sağlanmasında son derece başarılı olan bu ürün yalıtım malzemeleri için en çok endişe duyulan konuların başında gelen yangına karşı dayanıklılık sağlama noktasında da başarılı sonuçlar vermektedir Bu özelliği sayesinde daha çok havalandırma yüzeylerinde bu ürünlerin kullanılması ile sıklıkla karşılaşılıyor.

taşyünü yüzer levha

Folyolu Taşyünü Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle yalıtım projesinin yapılması planlanan alanın özelliklerine göre en uygun malzemenin folyolu taşyünü olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Kişilerin bütçesinin bu malzemeyi almada yeterli olması da haklı bir gerekçe sayılabilir. Bunun ardından yalıtım uygulamasının yapılacağı alanın ölçümlerine bağlı olarak taşyünü malzemesinin de boyutları belirlenmelidir. Bu parçaların satın alınmasının ardından en önemli aşama olan projenin hayata geçirilme süreçlerine de dikkat etmek gerekiyor. Kişiler bu noktada deneyimli bir firma ile anlaşarak başarılı bir şekilde projelerini devam ettirebilirler. Folyolu taşyününün kullanımında taşıyıcı profiller arasında uygulama yapılırken son derece dikkatli olmak gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dış Cephe Kaplama Çeşitleri başlıklı makalemizde dış cephe kaplama bakırköy, dış cephe köpük arnavutköy ve dış cephe mantolama ankara hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari