Dış Cephe Mantolama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dış Cephe Mantolama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dış cephe mantolama fiyatları için belirleyici olan pek çok etken bulunmaktadır. Dış cephe mantolama işlemi yapılırken pek çok farklı yalıtım malzemesi ve yardımcı malzeme kullanılabilmektedir. Öncelikle yalıtım yapılırken kullanılacak malzemeler belirlenmelidir. Dış cephe mantolama işlemlerinin en önemli noktası yalıtım malzemesidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılabilecek ürünle arasında taş yünü, cam yünü ve izocam köpük seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasından kullanıcıların tercihlerine göre belirleme yapılmaktadır. Özellikle taş yünü ve cam yünü ürünler yalıtım açısından yüksek verimlilik sağlamaktadır. Bu yönlerine ek olarak yanmaz ve alev almaz özellikte olmaları sayesinde de tercih edilmektedirler.

taşyünü levha

Dış Cephe Mantolamanın Avantajları

Pek çok avantajı bulunan dış cephe mantolama fiyatları ile dikkat çekmektedir. Dış cephe mantolama işlemleri özellikle ısıtma maliyetleri noktası ile karşımıza çıkmaktadır. Dış cephesine mantolama yapılmış olan ve doğru yalıtım malzemesi kullanılmış olan binalar ısıtma harcamaları bakımından büyük rahatlık yaşayacaklardır. Bu şekilde inşa edilmiş olan ya da sonradan dış cephesine mantolama yapılan binalar özellikle kış aylarında ısıtma için daha az masraf yapacaklardır. Kış aylarındaki ısıtma masraflarının düşmesi ekonomik olarak rahatlama sağlamaktadır. Bunun yanı sıra özellikle kullanılan taş yünü ve cam yünü ürünleri yanmaz olması sayesinde güvenlik olarak da avantaj sağlamaktadır. Doğru şekilde uygulanmış doğru yalıtım malzemesi sayesinde eviniz ve binalarınız pek çok açıdan daha kullanışlı hale gelecektir.

tasyunu-izolasyon-boru

Dış Cephe Mantolama Ürünleri

Dış cephe mantolama fiyatları için değişiklik sağlayan pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktaların en başında kullanılacak olan yalıtım malzemesi türü gelmektedir. Dış cephe mantolama işlemleri için en çok tercih edilen ürünler taş yünü ve cam yünüdür. Sonrasında ise izocam köpükler gelmektedir. Taş yünü yalıtım malzemeleri inorganik hammaddelerin yüksek ısı ile işlenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Benzer şekilde cam yünü malzemesi ise silis kumunun yüksek ısıda işlenmesi ile elyaf haline getirilmektedir. Bu iki ürün yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır. Isı geçirgenliği düşük olan ürünler bu sayede iyi yalıtım sağlamaktadır. Bu yalıtım malzemelerinin diğer özellikleri de dikkate alınarak uygun ürün belirlenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Betopan Dış Cephe Kaplama Fiyatları başlıklı makalemizde Avantajlı Kaplama Malzemesi Betopan hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari