Isı yalıtım istanbul

Isı yalıtım istanbul

Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Özellikle bitişik yapı malzemelerinin ısıya olan direncini artırmak ve dışarıya kaçan ısı miktarını en aza indirmek için kullanılan ısı yalıtım malzemeleri, mutlaka belirli kalite standartları içinde olmalı ve TS 825 ve Alman DIN 4180 kurallarına göre ısıyı iletme katsayısı değerlerine uymalıdır. Eğer ısı iletim katsayısı değerlerinin yani 0,060 kcal/mh oC üzerinde ise o değerin üzerinde kalan malzemeler yapı malzemesi olarak adlandırılmaktadır. Isı yalıtımında kullanılan malzemeler duvarlarda, çatılarda döşemelerde ve aynı zamanda da tesisat sistemlerinde kullanılmaktadır. Yine bu malzemelerle birlikte pencerelerde kullanılan nitelikli malzemeler ve doğramalar d ısı yalıtımında büyük bir önem arz etmektedir.camyünü fiyatları

tasyunu-paket-yanmaz-kd

Isı Yalıtımı Malzemeleri Genel Özellikleri

Isı yalıtımı malzemeleri belirli standart özelliklerde olmalıdır. Bu özelliklerin başında ısı yalıtım malzemelerinin ısı iletme katsayısı mutlaka küçük olmalıdır. Aynı zamanda hafif olması tercih edilir. Bu malzemeler kokusuz, insan ve çevre sağlığını tehdit edecek herhangi bir kimyasal içerik içermemelidir.  Suyu ve nemi absorbe etme özelliği olmalıdır ki ilerleyen zamanlarda yıpranmalara yol açmasın. Bakteri ve haşerelerin yuva yapması için elverişli olmamalıdır. Yanmaya karşı dirençli olmalıdır. İlk özelliğini kaybetmeden uzun yıllar dayanabilmelidir. Uzun ömürlü bir yapıya sahip olmalıdır. Taşımaya elverişli olmalı ve insan sağlığını gözeten cinsten olmalıdır. Ayrıca ekonomik ve her zaman temin edilebilmelidir.

Isı Yalıtım Malzemeleri Hakkında Genel Bilgilendirme

Isı yalıtım malzemeleri, farklı iç yapılara sahiptir. Bunlardan bir kaçını sıralayacak olursak; taneli yapıya sahip olanlar, lifli yapıya sahip olanlar, hücreli yapıya sahip olanlar, reflektif yapıya sahip olanlar, son grup ısı yalıtım malzeme çeşitleri olarak sınıflandırmak mümkündür. Bunların yanında ısı yalıtımını sağlayan malzemelerden ısı iletkenliği, olası herhangi bir mekanik hasara karşı dirençlilik, absorbsiyona karşı direnç gösterimi, yine olası yangın durumlarında yangına karşı dayanıklılık ve direnç, yeniden kullanılabilme özelliği, tüm bunların yanında ekonomik olması, insan ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek herhangi bir içeriğe sahip olmaması beklenmektedir. Tüm bunları sağlayabilen ısı yalıtımını sağlayan malzemeleri gönül rahatlığıyla kullanabilir ve bu ortamlarda sağlıkla yaşayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Panel Cephe Sistemleri başlıklı makalemizde panel cephe sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari