İzocam Camyünü Fiyatları

İzocam Camyünü Fiyatları

İzocam Camyünü Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İnşaat sektöründe, İzocam camyünü fiyatları sayesinde pek çok alanda yalıtım amacıyla kullanılan bir malzemedir. Camyünü malzemeler pek çok avantaja sahip özel üretilmekte olan bir üründür. Özellikle inşaat alanında son dönemlerde üretilen ürünler birden fazla amaçla kullanılabilmektedir. Camyünü ise bu ürünlerden bir tanesidir. Cam yünü hem ısı yalıtım hem de ses yalıtımı sağlayan bir malzemedir. Bunun içinde pek çok alanda ve yerde kullanılabilmektedir. Mantolama başta olmak üzere hem iç hem de dış cephelerde camyünü ürünler tercih edilmektedir.

camyunu-isi-yalitim-fiyatlari

 

İzocam Camyünü Nedir?

Yalıtım malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden olan izocam camyünü fiyatları ve özellikle öne çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak ısı yalıtımı amacıyla kullanılan izocam camyünü malzeme pek çok farklı özelliğe sahiptir. Camyünü malzeme özel silis kumunun işlenmesi ile üretilmiş bir elyaf türüdür. Yüksek ısıda işlenen kum malzeme elyaf haline getirilmekte ve şekillendirilmektedir. Camyünü pek çok alanda faydası görülen bir üründür. Öncelikle izocam camyünü binalarda ısı yalıtımı amacıyla mantolama ve benzeri amaçlar için kullanılmaktadır. Yüksek ısıda işlenmesi sayesinde camyünü malzeme ısı geçirgenliği düşük bir yalıtım malzemesidir. İzocam camyünü bu özelliği sayesinde yine yanmaz ve alev almaz niteliğe de sahip olmaktadır. Ayrıca izocam camyünü sahip olduğu niteliklerle ses yalıtımı konusunda da başarılıdır. Ses geçirmeme özelliği sayesinde akustik alanlar içerisinde tercih edilmektedir.

camyunu-silte

 

İzocam Camyünü Kullanım Alanları

Yerli olarak üretilmekte olan izocam camyünü fiyatları bu özelliği sayesinde emsallerine göre daha düşüktür. Bunun içinde çok farklı kullanım alanlarında tercih edilmektedir. İzocam camyünü özellikle ısı yalıtımı amacıyla bina mantolama işlemlerinde tercih edilmektedir. Isı geçirgenliğinin düşük olması sayesinde öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ses yalıtımı da sağlaması ile birlikte özellikle konser salonu ve benzeri alanlarda ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Farklı şekillerde üretilebilmesi sayesinde borularda, levhalarda kullanılabilmektedir. Bina içerisinde ısıtma sistemlerinde yalıtım malzemesi olarak tercih edilmektedir. Zamanla bozulmaması ve deforme olmaması sayesinde de uzun süre kullanılabilmektedir. Suyu emmemesi ve bünyesinde tutmaması sayesinde özellikle soğuk havaların yaşandığı yerlerde yalıtım için kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Duvar başlıklı makalemizde cephe panel fiyatları, cephe panel poluretan ve cephe panel sandviç hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari