Sandviç Panel Duvar

Sandviç Panel Duvar

Sandviç Panel Duvar ve Özellikleri

Sandviç panel duvar iç ve dış metal arasına belirli kalınlıklardaki malzemelerin eklenmesiyle birlikte üretilmiş olan inşaat levhasıdır. İç malzeme de kullanılanlar da ESP ya da taş yünüdür. Sandviç paneller otomatik testere ile istenilen boylara da kesilirler. Paketlemeleri yapılarak istenilen yere de gönderimleri yapılır. cephe panel

Sandviç paneller yalıtıcı malzemelerden üretilirler. Yangına karşı son derece dayanıklı olmaları sayesinde alevlenmezler. Bu nedenle de birçok bina da sandviç panel kullanıldığına sıklıkla rastlamaktayız. Ses, ısı ve sus yalıtımları bulunmaktadır. Sandviç panellerin iç yapısında taş yünü kullanıldığını görmekteyiz. Bu lifler panelin yüzeyine dik olarak konulur. Böylece basınca karşı dayanıklılık artar.

Sandviç panellerin her boy ve kalınlıkta üretimi yapılabilmektedir. İstediğiniz renkler de boyalı alüminyum ve sac üretilmektedir.

Sandviç Panel Duvar

Sandviç Duvar Panellerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sandviç duvar panel su, ısı ve ses yalıtımı yapılmış olan panellerdir. Estetik bir görüntüsü bulunmaktadır. Her bakımdan kaliteli özellikler barındırması nedeniyle de birçok yerde sandviç panellerin kullanıldığını görmekteyiz. Hipermarketler, elektrik santralleri, alışveriş merkezleri, zirai yapılar, silolar, konteynerler, spor tesisleri, şantiye binaları, prefabrik yapılar ve bunlara benzer birçok alanda sandviç duvar panel tercih edilmektedir.

Günümüzde teknolojinin geliştirilmiş olmasıyla beraber inşa edilen yapılar da her bakımdan kaliteli olan malzemeler kullanılmaktadır. Böylece binalar hem estetik bakımından güzel görünür. Hem de uzun yıllar boyunca dayanıklı bir özellik kazanırlar. Sandviç panel duvar da şimdiler de en çok tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir. Çekme, basma ve kayma dayanımı son derece fazladır. Kompozit bir malzemedir. Yangına karşı dayanıklıdır. Kimyasal dayanımı da fazladır.

Sandviç Duvar Panel Fiyatları

Sandviç duvar panel fiyatları ürünün büyüklüğüne ve içerisinde barındırdığı yalıtım malzemesine göre farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Müşterinin talep ettiği miktara göre de değişkenlikler gösterir. İlgili inşaat firmaları ile iletişime geçtiğiniz zaman daha net bilgiler edinebilmeniz mümkündür. bu çerçeve içerisinde de seçiminizi yapabilirsiniz. Binalar da kaliteli özellikleri barındıran bir malzeme tercih ederek uzun yıllar dayanıklılık sağlamak da sizin ellerinizdedir. Bu nedenle de seçim kaliteden yana olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan OSB Levha Boyutları başlıklı makalemizde osb levha bayileri, osb satış ve osb suntalam hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari