Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı Döşemesi Nasıl Bir Üründür?

Sandviç panel, şekil olarak sandviçe benzemesinden dolayı bu adı almıştır. Bu malzeme ince iki katman arasına bu iki katmandan daha kalın bir şekilde olan iç malzemenin yerleştirilmesi ve galvanizlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Sandviç panel ısı, ses ve su yalıtımında oldukça iyi performans gösterdiği için tercih edilmektedir. Diğer yalıtım malzemelerine göre daha fazla dayanıklı olması ve ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Yük taşıma konusunda dayanıklılığı diğer malzemelere göre daha fazladır. Sandviç panel çatı ile çatılarda su yun birikmesi ve çatılardan içeri suyun girmesi en alt seviyeye indirilmiştir. Farklı renkler olarak üretilmiştir. Bu renk seçeneği sebebiyle iç dekorasyonlarda da kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı Nasıl Uygulanır?

Sandviç panel çatı ürünleri sabit boyutlarda paneller şeklinde üretilmiştir. Bu panellerin birbirine monte edilmesi şeklinde uygulamaları yapılır. Monte edilmesi sırasında malzemeden zayi olma söz konusu değildir. Bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedir. Monte edilmesi sırasında kullanılan ürünlerin, vidaların da kaliteli olması önemlidir. Bu konuda oldukça dikkatli olunmalıdır. Kalitesiz malzeme panele zarar verebilir.

sandvicpanel-kucukdeveci

 

Sandviç Panel Çatı Fiyatları

Etrafımıza baktığımız zaman sandviç panel çatı yapı malzemelerinin çokça kullanıldığını görmekteyiz. Bu sebeple fiyat olarak uygun olduğunu düşünebiliriz. Bu doğru bir tespittir. Malzemesinin maliyetinin az olması sebebiyle sandviç paneller fiyat olarak uygun satılmaktadır. Sandviç panel fiyatları panelin döşendiği çatının kalınlığına inceliğine göre değişebilmektedir. Kışın çok yoğun yaşandığı bölgelerde çatıların kalınlığı karı daha iyi taşısın diye kalın sandviç panel yapılır. Bu kalın panellerin fiyatı da diğer incelere göre biraz daha fazla olmaktadır.  Fiyat konusunda tek farklılık kalınlık incelik konusundaki farklılıktır. Bunu dışında fiyat olarak aynıdır.

Bir önceki yazımız olan osb levha kalınlıkları başlıklı makalemizde osb balkotrade, osb kronospan ve osb2 levha hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari