Sandviç Panellerin Özellikleri

Sandviç Panellerin Özellikleri

Sandviç Panel lerin Özellikleri ve Kullanıcıya Sunduğu Avantajlar

İnşaatlarda yalıtım malzemesi olarak kullanılan sandviç panellerin özellikleri birçok yalıtım malzemesine göre üstün nitelikler taşımaktadır. Yapılar, teknolojik gelişmelerin de ışığında her geçen gün daha da çeşitlenmekte, insanların yaşam konforunun arttırılmasına yönelik yenilikler yapılmaktadır. Aynı zamanda estetik açıdan da birçok yenilik denenmekte, çok çeşitli mimari yapılar ortaya çıkmaktadır. Yapılarda yapılan en modern yenliklerden birisi yalıtımdır. Yalıtım, hem yapıların konforunu arttırmakta hem de çeşitli fiziki değişikliklere izin vermektedir. Özellikle ısı yalıtım ve ses yalıtım konusu öne çıkmakla birlikte, su yalıtımı, yangın yalıtımı da kullanıcılar tarafından aranan ve tercih edilen yalıtım çeşitlerindendir. İşte, son yıllarda kullanımı ve tercih oranı giderek artan yalıtım malzemelerinden birisi de sandviç panellerdir.

Sandviç Panellerin Özellikleri

Sandviç Panellerin Özelliklerini Belirleyen Etmenler

Sandviç paneller, yapıların hem ısı yalıtım hem de su yalıtım ihtiyaçlarını karşılayan malzemelerdir. Dış yüzeyleri galvanizli saçlardan üretilen sandviç paneller, ses geçişlerini engelledikleri gibi suya karşı da dayanıklıdırlar ve yangından da etkilenmemektedirler. Ses yalıtımı, yapılarda konforu arttırırken su yalıtımı da yapıların ömrünü uzatmaktadır. Çünkü duvarların en büyük düşmanı olan nem, yapıların içten içe çürümesine sebep olur. Yangına karşı dayanıklılığı ise hem yapı için hem de içinde yaşayanlar için güvenlik demektir. Isı yalıtımı ise her geçen gün önemi artan bir meseledir. Çünkü ülkemizin coğrafi konumu itibariyle mevsimler arasında büyük sıcaklık farkı oluşmakta, bu da insanları kışın ısınmak, yazın serinlemek için farklı araçlar kullanmaya sevk etmektedir. Yapılara ısı yalıtımı yapılması sayesinde içerinin havası daha dengede tutulabilmekte, bu da büyük anlamda enerji ve para tasarrufu sağlamaktadır. Sandviç panellerin özellikleri bütün bu ihtiyaçlara cevap verdiği için kullanımları oldukça yaygındır.

sandvic-panel-pvc-kd

Sandviç Paneller Kullanım Alanlarına Göre Farklı Çeşitlerde Üretilebilmektedir

Sandviç panellerin özellikleri hem duvarlarda hem de çatılarda kullanılabilmeleridir. Kullanım alanlarına göre de ölçüleri değişmektedir. Ayrıca dolguları ve kalınlıkları da değişmekte, bu da farklı yüzeylerde kullanılmalarına imkân sağlamaktadır. Poliüretan ve taş yünü dolgularıyla üretilen sandviç paneller, ihtiyaca ve isteğe göre çeşitli ölçülerde ve dolgu kalınlıklarında üretilebilmektedirler

Bir önceki yazımız olan Çatı Kaplama Fiyatları başlıklı makalemizde çatı izolasyon, çatı uygulama ve çatı yapım fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Profil Cephe Panel Taşyünü Fiyatları Betopan Trapez Saç Fiyatlari Alçıpan Fiyatlari